13 grudnia 2015

Brazylijki nie obronią tytułu

Mistrzynie świata z roku 2013 nie obronią tytułu. Brazylia już w 1/8 finału przegrała z Rumunią 22:25. Gospodarze turnieju mają powody do zadowolenia, gdyż Dania wygrała w dobrym stylu ze Szwecją 26:18.

PILKA
W Kolding doszło do niespodzianki. Faworyzowana Brazylia, która wygrała grupę C zmierzyła się z najsłabszym zespołem (z awansem) z grupy D. Rumunki od początku kontrolowały grę. Cristina Neagu wespół z Aurelią Bradeanu raz za razem nękały rywalki bramkami.

Eksperci przed meczem Dania – Szwecja uważali, że rzeczą niemożliwą jest trzecia porażka z rzędu zespołu gospodarza turnieju. I rzeczywiście Dunki od początku narzuciły szaleńcze tempo, prowadząc do przerwy 15:7. Rywalki po zmianie stron doszły na różnicę trzech trafień. Spory wkład w końcowy sukces miała bramkarka Rikke Poulsen, którą wybrano najlepszą zawodniczką spotkania. Ponad 12,000 entuzjastycznie reagujących fanów w doskonałych nastrojach opuszczało halę Jyske Bank Boxe. Następnym rywalem Danii, w środę, będzie Rumunia. Ten zespół także dużo może zawdzięczać bramkarce. Paula Ungureanu (MVP) obroniła wiele rzutów, po których Brazylijki bardzo liczyły na zmianę wyniku.

W pozostałych niedzielnych meczach 1/8 finału wygrali faworyci. Holenderki rozgromiły wręcz Serbię (wicemistrz świata) 36:20. Drużyna Oranje przenosi się teraz na ćwierćfinał do Kolding i poczeka na rywala, którego wyłoni mecz Hiszpania – Francja. W Frederikshavn Niemki postawiły się Norweżkom. Kontry Skandynawek po przerwie przypieczętowały ich wygraną 28:22.