7 grudnia 2015

Rosjanki idą jak burza

W poniedziałek na Mistrzostwach Świata Dania 2015 grały tylko zespoły z grup C i D. Dwa mecze zasługują na szczególne wyróżnienie. W grupie C Korea Płd. postawiła się kolejnemu zespołowi ze światowej elity. Mistrzynie Azji, po Brazylii, zremisowały 22:22 z Francją. W grupie D Rosja odniosła drugie z rzędu cenne zwycięstwo – wygrana 28:26 nad Hiszpanią.

Rosja

Koreanki mogą mówić o prawdziwym pechu. Przy stanie 6:6 sędziowie nie uznali im (co wykazały powtórki telewizyjne) prawidłowo zdobytej bramki. W końcowych minutach meczu Francuzki wypracowały już trzybramkową przewagę. Finisz Azjatek zapewnił im drugi punkt w turnieju.

Zespół Jewgienija Trefiłowa odprawił z kwitkiem drugiego finalistę EHF Euro 2014. Po Norwegii sborna odebrała punkty Hiszpanii. Przez 50 minut trwała zacięta walka. Później Rosjanki miały już cztery gole przewagi. Rywalkom nie starczyło już sił ani konceptu, aby odrobić wszystkie straty. Obserwatorzy spotkania chwalili młody zespół Rosji. Dużo ciepłych słów zostało skierowanych zwłaszcza pod adresem utalentowanej Anny Wiaczeriewej.