25 listopada 2015

Biało-czerwone triumfują w Lipsku

Reprezentantki Polski wygrały z Niemkami 31:30 w meczu towarzyskim rozegranym w Lipsku. Trener Kim Rasmussen często rotował składem próbując różnych ustawień, zarówno w ataku jak i w obronie. Do przerwy Polki prowadziły 17:14, ale w drugiej odsłonie popełniły zdecydowanie za dużo błędów, szczególnie w ofensywie. W sobotę Biało-czerwone podejmą w Zielonej Górze zespół Czarnogóry, będzie to ostatni oficjalny sprawdzian naszej drużyny przed MŚ w Danii.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KAROLINA KUDLACZ-GLOC FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

To było wyjątkowe spotkanie dla Karoliny Kudłacz, która od wielu lat broni barw miejscowego HC Lipsk. Kapitan reprezentacji Polski została powitana przez miejscowych fanów gromkimi brawami.

Z dziewiętnastu zawodniczek, które stawiły się na zgrupowaniu w Zielonej Górze do Lipska nie pojechały uskarżające się na drobne problemy zdrowotne Anna Wysokińska, Agnieszka Jochymek i Karolina Zalewska.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KLAUDIA PIELESZ, IWONA NIEDZWIEDZ, KULWINSKA, KINGA ACHRUK FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Początek meczu to twarda gra w obronie po obu stronach boiska, wynik otworzyła Kim Naidzinavicius – reprezentantka gospodarzy o litewskich korzeniach. Miejscowe cieszyły się z  prowadzenia tylko przez chwilę, albowiem po dziesięciu minutach to Biało-czerwone wygrywały 5:3.

Duża w tym zasługa Weroniki Gawlik, która zaprezentowała kilka udanych interwencji, w tym przy rzucie karnym. Za skuteczność pochwalić trzeba Hannę Sądej oraz Agnieszkę Kocelę, obrotowa i skrzydłowa szybko zapisały na swoim koncie po dwa trafienia.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z MONIKA KOBYLINSKA FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Po kwadransie na placu gry zrobiło się nieco więcej miejsca, wynikało to z dużej liczby zmian, na które decydowali się obaj szkoleniowcy. Jeszcze przed przerwą na parkiecie zobaczyliśmy piętnaście z szesnastu zawodniczek, które miał do dyspozycji Kim Rasmussen.

Rotacja lepiej wpłynęła na nasz zespół, Polki systematycznie powiększały prowadzenie, na pięć minut przed końcem pierwszej partii wygrywały już 15:10. Niestety kilka niedokładnych zagrań w ofensywie kosztowało je stratę dwóch łatwych bramek, do przerwy było 17:14 dla Polski.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z HANNA SADEJ FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Druga odsłona zaczęła się dla Biało-czerwonych fatalnie, raz po raz traciły piłkę lub trafiały w niemiecką bramkarkę, nie minęło nawet siedem minut, a rywalki odskoczyły na różnice dwóch goli – było 20:18 dla Niemiec.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KATARZYNA KOLODZIEJSKA FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Nie pomogła nawet przerwa w grze o którą poprosił trener Rasmussen, sytuacja uspokoiła się dopiero po dziesięciu minutach, kiedy Polki doprowadziły do remisu po 20. Gospodynie odpowiedziały trzema trafieniami z rzędu, ale kolejny zryw pozwolił naszej drużynie na złapanie kontaktu (23:22) – to nie były zbyt efektowne zawody, a większość bramek padał po kontratakach.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z REPREZENTACJA FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

W 53. minucie było 27:27 i wiadomo było, że o losach meczu zadecydują ostatnie akcje. Na nasze szczęście w końcówce skuteczność odzyskały Polki, przy dużym udziale Kingi Achruk i Karoliny Kudłacz-Gloc, których gole przyniosły nam zwycięstwo 31:30. Niemki miały jeszcze dwanaście sekund na doprowadzenie do remisu, ale w decydującej akcji nie trafiły w bramkę.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KINGA ACHRUK FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

NIEMCY – POLSKA 30:31 (14:17)

NIEMCY: Kramarczyk, Woltering – Zapf 3, Lang 5, Loerper 5, Smits 2, Behnke 1, Naidzinavicius 1, Hubinger, Mueller S. 4, Fischer, Mazzucco 2, Mueller F. 3, Minevskaja, Schulze 4, Eckerle.

POLSKA: Gawlik, Prudzienica – Kobylińska 4, Stachowska 3, Niedźwiedź 2, Gadzina, Kocela 3, Kudłacz-Gloc 4, Pielesz 2, Zych, Łabuda 2, Kołodziejska 2, Sądej 4, Stasiak, Kulwińska, Achruk 5.

Sędziowały: Antic – Jakovljevic (Serbia)

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI  HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KIM RASMUSSEN (TRENER, HEAD COACH), RADOSC PO WYGRANEJ FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS