11 października 2015

Puchar EHF: Górnik z trzema golami zaliczki

Z trzema golami zaliczki uda się do Użgorodu na rewanżowy mecz 2. rundy Pucharu EHF Górnik Zabrze. W sobotę Trójkolorowi pokonali we własnych progach ZTR Zaporoże 28:25.

2015.10.10 ZABRZE PILKA RECZNA PUCHAR EHF SEZON 2015/2016 HANDBALL EHF CUP SEASON 2015/2016 GORNIK ZABRZE - ZTR ZAPOROZE N/Z JURIJ GROMYKO FOTO RAFAL RUSEK / PRESSFOCUS

2015.10.10 ZABRZE
PILKA RECZNA PUCHAR EHF SEZON 2015/2016 HANDBALL EHF CUP SEASON 2015/2016
GORNIK ZABRZE – ZTR ZAPOROZE
N/Z JURIJ GROMYKO
FOTO RAFAL RUSEK / PRESSFOCUS

Mecz w Zabrzu był pojedynkiem dwóch doskonale znających się rywali. Ukraińska drużyna przygotowania do każdego sezonu regularnie odbywa w Polsce, a prowadzący ZTR Witalij Nat to były zawodnik m.in. Orlen Wisły Płock i właśnie Górnika. W sobotę oba zespoły stoczyły wyrównany bój, z którego górą wyszli gracze Mariusza Jurasika.

Pierwsza część spotkania nie układała się jednak po myśli Górnika. Do przerwy ZTR wygrywał 14:12, choć na początku meczu miał już trzy bramki straty do gospodarzy. Po zmianie stron zabrzanie szybko doprowadzili jednak do remisu, a począwszy od 39. minuty do samego końca nie dali już rywalom wyjść na prowadzenie.

Trójkolorowych do triumfu w sobotnim spotkaniu poprowadzili skrzydłowi. Bartłomiej Tomczak z dziewięcioma bramkami był najlepszym strzelcem zawodów, a Aleksander Buszkow zdobył dla Górnika sześć goli. Pięć trafień zapisał na swoim koncie z kolei Aleksander Tatrincew.

Górnik do przyszłotygodniowego rewanżu przystąpi więc z trzybramkową zaliczką. Mecz w Użgorodzie zaplanowany został na 17 października.

Górnik Zabrze – ZTR Zaporoże 28:25 (12:14)