26 września 2015

LM: Pierwsze zwycięstwo Vive Tauronu!

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali przed własną publicznością francuskie Montpellier Agglomeration HB 30:23 (13:12) i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.20150926NB0018-1024x665

Mistrzowie Polski zrehabilitowali się tym samym za zeszłotygodniową porażkę w Segedynie, gdzie na inaugurację zmagań przegrali z MOL-Pick 30:31. W sobotnim spotkaniu w kieleckiej Hali Legionów podopieczni Talanta Dujszebajewa byli stroną przeważającą od pierwszych minut meczu, ani razu nie pozwalając swym rywalom na objęcie prowadzenia.

Vive rozpoczęło pojedynek niezwykle skutecznie, już w 13. minucie zawodów wygrywając już 7:2. Kielczanie dominowali na parkiecie, szczególnie dobrze spisując się w defensywie. Przechwycone piłki czy też zablokowane rzuty były natychmiast zamieniane na kontrataki, co pozwalało mistrzom Polski zdobywać łatwe bramki.

Montpellier przed przerwą powróciło jednak do gry. Dobrą zmianę dał Baptiste Bonnefond, który kilkukrotnie zaskoczył defensywę kieleckiego klubu rzutem z drugiej linii. Tuż przed końcem pierwszej połowy wicemistrzowie Francji zbliżyli się do Vive na dystans jednej bramki (11:12), przez co wynik spotkania pozostawał sprawą otwartą.

Kielczanie tuż po wznowieniu gry po raz kolejny zdominowali jednak rywali i od 42. minuty w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Na niespełna kwadrans przed końcem zawodów przewaga Vive wynosiła pięć goli, a w 51. minucie dzięki bramce Tobiasa Reichmanna została zwiększona do sześciu trafień (23:17).

Tak wysoką zaliczkę zawodnicy trenera Dujszebajewa dowieźli do końcowej syreny, zwyciężając ostatecznie 30:23. Dla mistrzów Polski najwięcej bramek w sobotnim meczu zdobyli Karol Bielecki (7 trafień) oraz Krzysztof Lijewski (5 goli).

Kolejnym rywalem Vive Tauronu w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów (grupa B) będzie Rhein-Neckar Lowen, z którym kielczanie zmierzą się na wyjeździe już w środę, 30 września. W niedzielę drugie spotkanie rozegra Orlen Wisła Płock (grupa A). Jej rywalem będzie Paris Saint-Germain HB.

Vive Tauron Kielce – Montpellier Agglomeration HB 30:23 (12:11)

Vive Tauron: Sego – Jurecki 3, Tkaczyk 1, Reichmann 3, Aguinagalde 3, Bielecki 7, Jachlewski, Strlek 1, Lijewski 5, Buntić 2, Zorman, Cupić 4.

Montpellier: Gerard – Simonet, Toumi 3, Dolenec 6, Esteki, Guigou 4, Costa, Borges, Bouschet, Gaber, Bonnefond 5, Fabregas 3, Gajić 1, Mackovsek 1.