23 sierpnia 2015

Meshed: W finale zabrakło szczęścia

Polscy juniorzy młodsi w finale I Międzynarodowego Festiwalu Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta I.R.Iranu przegrali z Koreą Płd. 32:33 (18:15). W imprezie zakończonej w Meshedzie wzięło udział sześć narodowych zespołów i 83 drużyny klubowe z Iranu.

Koreańczycy bramkę na wagę zwycięstwa w finale rzucili 10 sek przed końcową syreną. Biało-czerwoni próbowali jeszcze wyprowadzić kontrę, ale rywale ją przerwali.

SONY DSC

Często zmieniało się prowadzenie. W 7 min Biało-czerwoni wypracowali przewagę 5:3, by w kolejnych akcjach stracić cztery kolejne bramki. W 17 min był remis 10:10, ale na przerwę to zespół Dariusza Tomaszewskiego schodził z zaliczką trzech goli.

Po przerwie ponownie zespoły rzucały bramki seriami. Z przewagi 23:20 Polaków zrobiło się 23:25. Potem znowu nasz zespół był na plusie 27:25. Ostatnie 10 minut druzyny rzucały bramka za bramkę. Nasza drużyna miała szansę na wygranie
finału, ale nie wykorzystała trzech dogodnych sytuacji. Koreańczycy przez cały czas grali wysuniętą obronę, z której starali się wyprowadzać kontry.

– To oczywiste, że po rozegraniu 10 gier w takim turnieju, straciliśmy jakąś część naszej energii, ale to samo odczuwały inne zespoły. Należy również wziąć pod uwagę to, że każdy mecz trwał 50 minut zamiast 60, i to też dużo znaczyło –podkreślił trener Dariusz Tomaszewski. Polski szkoleniowiec zaznaczył, że zespół koreański leżał w zasięgu jego drużyny. Bardzo nie chciał z podopiecznymi opuszczać Iranu bez trofeum.