22 sierpnia 2015

Meshed: Polacy zagrają w finale

Reprezentacja Polski juniorów młodszych po zwycięstwie nad Katarem 23:18 awansowała do finału turnieju, który od ponad tygodnia rozgrywany jest w irańskim Meshedzie. Ich rywalem, po zwycięstwie 32:22 nad Samen Al Hojaj Sabzevar, będzie Korea Płd.

1440262591

SONY DSC

SONY DSC

Od czwartku w turnieju obowiązywał system pucharowy tzn. przegrywający odpadał. Tego dnia Biało-czerwoni rozegrali dwa mecze.. W szóstym swoim występie w Meshedzie najpierw pokonali
Yazd Pishgaman 35:19 (19:11), a następnie dali lekcję handballu zespołowi Kazeroon, wygrywając 40:13 (17:7).
1440262622

W piątkowym ćwierćfinale podopieczni Dariusza Tomaszewskiego spotkali się z drużyną Foolad Sepahn. – Mecz był bardzo trudny. Zawodnicy irańscy grali bardzo brutalnie, a sędziowanie było skandaliczne! Decyzje sędziów zagrażały zdrowiu naszych zawodników. Chłopaki to wytrzymali, zagrali bardzo dobre zawody – podsumował polski szkoleniowiec.

1440262638
Biało-czerwoni zaczęli od prowadzenia 8:4 w 13 min. Rywale szybko wyrównali straty. Po przerwie przez kwadrans dalej trwała zacięta walka. Później Polacy zagrali niezwykle skutecznie w obronie i wygrali 7:0. Wypracowanie tej przewagi pozwoliło cieszyć się ze zwycięstwa. Nasz zespół w sumie otrzymał 14 minut kar.

SONY DSC

– Z Katarem zaczęliśmy od wyniku 3:0 w 4′, 9:4 w 12′, 11:6 w 19′, 12:7 w 21′, w końcówce pierwszej połowy niepotrzebnie straciliśmy trzy bramki i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 13:10. Początek drugiej połowy też nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Ze stanu 14:11 w 32′ gry wynik zrobił się wyrównany 15:13 w 41′, 16:14 w 42′, 17:15 w 44′. Następnie uspokoiliśmy grę i wygraliśmy fragment 5:0 do stanu 21:15 w 53′ i to pozwoliło nam na spokojne dokończenie meczu – powiedział trener Tomaszewski.

Spotkanie finałowe będzie transmitowane przez telewizję irańską.