21 maja 2015

Vive Tauron Kielce całe w złocie!

Vive Tauron Kielce MISTRZEM POLSKI! Kielczanie pokonali na wyjeździe Orlen Wisłę Płock 29:28, zwyciężyli w serii finałowej 3:0 i obronili tytuł! Dla kielczan to czwarty złoty medal PGNiG Superligi z rzędu. Gratulacje!

W pierwszych minutach spotkanie miało nieco chaotyczny przebieg, oba zespoły grały nerwowo i nieskutecznie. Znakomicie w bramce gospodarzy spisywał się Rodrigo Corralles. Hiszpana zabrakło w drugim meczu z powodu dyskwalifikacji. To w dużej mierze dzięki jego znakomitej postawie Nafciarze odskoczyli rywalom przed przerwą i zeszli do szatni prowadząc 17:14.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się co chwila. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund, a bohaterem okazał się bramkarz Vive Tauronu Kielce Marin Sego. Na pięć sekund przed końcem spotkania, przy stanie 28:28, rzut karny dla Wisły egzekwował Valentin Ghionea, Rumun przegrał jednak pojedynek z Chorwatem, który chwilę później utonął w objęciach kolegów z zespołu.

Pamiątkowe puchary, nagrody i medale wręczali Prezes Związku Piłki Ręcznej Andrzej Kraśnicki oraz Dyrektor Departamentu Komunikacji PGNiG Dorota Gajewska.

ORLEN WISŁA PŁOCK – VIVE TAURON KIELCE 28:29 (17:14)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski, Wichary – Daszek 5, Wiśniewski 4, Skibiński 1, Ghionea 4, Moryń, Kwiatkowski, Syprzak 3, Racotea 3, Montoro 8.

Vive Tauron: Sego, Szmal – Reichmann 1, Strlek 1, Cupić 4, Grabarczyk, Aginagalde 2, Musa, Jurecki 5, Tkaczyk 3, Chrapkowski 2, Bielecki 4, Lijewski 5, Buntić 2.

Sędziowali: Bąk – Ciesielski

Stan rywalizacji play-off: 0:3