22 maja 2015

Azoty Puławy bliżej medalu

Zawodnicy Azotów Puławy są o krok od zdobycia historycznego dla swojego klubu medalu. W trzecim spotkaniu podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali Pogoń Szczecin, 29:20. Kolejny pojedynek w sobotę o godz. 18.00.

Trzecie spotkanie rywalizacji o brązowy medal było wyrównane jedynie w pierwszych minutach. Gospodarze szybko narzucili własne warunki nie dając Pogoni żadnych szans. Z bardzo dobrej strony pokazał się Sebastian Zapora, którego goście nie mogli pokonać. Niemoc podopiecznych Rafała Białego wykorzystali zawodnicy Azotów. Wysokie prowadzenie pozwoliło im dyktować tempo i wprawić w zachwyt zgromadzonych kibiców.

W drugiej połowie trwał koncert gry drużyny prowadzonej przez Ryszarda Skutnika. Obaj trenerzy przeprowadzili liczne zmiany, dając szansę gry wszystkim zawodnikom. Sytuacja nie ulegała zmianie i spotkanie toczyło się na zasadach narzuconych przez gospodarzy. Tym samym Azoty przybliżyły się do pierwszego w historii klubu medalu. Do pełni szczęścia brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 18.00.

KS Azoty Puławy – Pogoń Szczecin 29:20 (17:7)

Azoty: Zapora, Bogdanov – Sobol 2, Kowalik, Ćwikliński, Przybylski 4, Tarabochia 4, Kus 2, Masłowski 1, Grzelak, Tsitou 1, Prce 4, Krajewski 8, Skrabania 3.

Pogoń: Kryński, Szczecina, Kowalski – Grzxegorek 2, Gobber 1, Walczak, Gmerek 3, Gierak 4, Krupa, Krysiak 1, Jedziniak 2, Stankiewicz 2, Konitz 2, Zaremba, Zydroń 3.

Kary: Azoty – 14 min. (Kus, Grzelak, Krajewski – 4 min.; Sobol – 2 min.); Pogoń – 12 min. (Walczak, Gierak – 4 min.; Jedziniak, Gregorek – 2 min.).

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) oraz Bogdan Lemanowicz (Łąck).

Stan rywalizacji – 2:1