14 czerwca 2015

Euro 2016: znamy wszystkich finalistów

W niedzielny wieczór zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W ostatnim dniu kwalifikacji odbyło się 10 spotkań, po których poznaliśmy komplet szesnastu drużyn, które w styczniu przyszłego roku zagrają w Polsce. Awans na EURO 2016 zapewniły sobie dzisiaj: Islandia, Czarnogóra, Serbia, Rosja, Macedonia oraz Białoruś. 
W ostatniej rundzie eliminacji o sześć wolnych miejsc rywalizowało dziewięć drużyn. W grupie 2 do Danii dołączyła Białoruś, która pokonała u siebie ostatnią w tabeli Litwę 31:24. Bezpośrednie mecze między zainteresowanymi zespołami zdecydowały natomiast o awansie w grupach 5 i 6. W ostatniej kolejce Rosjanie pokonali u siebie Portugalię 35:33 natomiast Macedończycy wygrali z Czechami 32:28.
Zgodnie z przewidywaniami aż trzy drużyny zakwalifikowały się z grupy 4. W meczu na szczycie Islandia pokonała Czarnogórę 34:22 i zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Na drugiej pozycji rywalizację w grupie zakończyła Serbia, po zwycięstwie nad Izraelem 32:23. Z trzeciego miejsca awans na ME wywalczyła Czarnogóra, gdyż obok dwóch najlepszych drużyn z każdej z grup do EURO 2016 kwalifikuje się również jeden zespół z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem punktowym.
W ten sposób znamy już komplet 16 finalistów przyszłorocznych ME piłkarzy ręcznych, bo wcześniej awans wywalczyły: Chorwacja, Norwegia, Szwecja, Słowenia, Niemcy, Hiszpania, Dania, Węgry, Francja a pewna gry w EURO 2016 jest Polska, która jest gospodarzem turnieju.
Losowanie grup finałowych odbędzie się 19 czerwca o 14.30 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, dzień później o godz.20.00 Polska zagra z Danią w Tauron Arena Kraków. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie oraz na fazę finałową EURO 2016 (szczegóły na ebilet.pl) natomiast 22 czerwca rozpocznie się dystrybucja wejściówek na wszystkie mecze w Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest