1 lipca 2015

ME w plażówce: Jest pierwsze zwycięstwo!

Jest pierwsze polskie zwycięstwo na ME w piłce ręcznej plażowej w Lloret de Mar. Biało-czerwone pewnie pokonały Niemki 2:0 i mogą w spokoju szykować się do popołudniowych meczów przeciwko Szwajcarkom (godz. 14:00) oraz Serbkom (godz. 19:00).

Gra Polek od samego początku mogła się podobać, a trzeba zaznaczyć, że nasza drużyna przystąpiła do meczu bez pauzujących za czerwone kartki Urszuli Olejnik i Sylwii Bartkowiak.

Spotkanie miało wyrównany przebieg tylko przez początkowe siedem minut pierwszego seta, po których był remis 10:10. Od tego momentu do siatki rywalek trafiały już tylko Polki i pewnie wygrały tę partię 18:10.

Druga odsłona to już absolutna dominacja polskiego zespołu – wynik 17:6 mówi zresztą sam za siebie.

W porównaniu do wczorajszych meczów odblokowała się Marta Łyszczyk – w całym spotkaniu zdobyła aż 17 punktów, rzutowo wspierała ją Agnieszka Jochymek, która zdobyła osiem "oczek".