1 lipca 2015

Szwajcarki pokonane, Chorwaci za silni

W swym trzecim występie w ramach ME Polacy ponieśli trzecią porażkę, nie sprostali obrońcom tytułu i jednym z faworytów turnieju – Chorwatom. Już dwa zwycięstwa mają na swoim koncie nasze panie, które pokonały Szwajcarki.

/Fot. JKM (6)

W pierwszym secie Biało-czerwoni długo byli równorzędnymi rywalami dla urzędujących mistrzów Starego Kontynentu (Chorwaci zdobyli tytuł trzy razy z rzędu – w 2009, 2011 i 2013 roku). Niestety od stanu 14:14 do siatki trafiali już tylko gracze z Bałkanów i nasza drużyna przegrała tę partię 14:21.

Polacy nieźle rozpoczęli druga odsłonę (3:0), ale po chwili to Chorwaci byli na prowadzeniu (3:5). Podopiecznym Arkadiusza Fajoka nie można odmówić chęci do gry i woli walki, ale nie wystarczyły one do dogonienia przeciwników, którzy wygrali seta 17:11 i cały mecz 2:0.

Najskuteczniejsi w polskich szeregach byli Miłosz Rupp – autor 11 punktów oraz Marcin Miedziński – zdobywca ośmiu "oczek". Wieczorem (godz. 18:00) kolejna szansa naszych panów na pierwsze zwycięstwo, tym bardziej, że zagrają ze Szwedami, którzy jak dotąd również trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Trzymamy kciuki!

W czwartek w południe, na zakończenie zmagań grupowych, Polacy zmierzą się z Niemcami.

Bezpośrednio po swoich kolegach na boisko numer trzy wyszły Polki, które podejmowały Szwajcarki. Gra naszej drużyny mogła podobać się od pierwszej do ostatniej minuty i to w obu setach. Pierwszego Biało-czerwone wygrały 16:9, a drugiego 17:12 – tracąc kilka bramek dopiero w końcowych sekundach.

Pewne zwycięstwo pozwala naszej drużynie realnie myśleć o awansie do najlepszej ósemki imprezy, wieczorem (godz. 19:00) nasza drużyna zagra z Serbią. W czwartek w swym ostatnim meczu w grupie A Polki zagrają z Rosjankami (godz. 13:00).