1 lipca 2015

Polki w ósemce! Polacy lepsi od Szwedów

Na zakończenie drugiego dnia ME w Lloret de Mar Polacy pokonali Szwedów i zachowali szanse awansu do czołowej ósemki, w czwartek w południe rozegrają decydujący mecz z Niemcami. Wspaniale zaprezentowały się Biało-czerwone, które dopisały do swojego konta kolejne dwa punkty. Tym razem w pokonanym polu zostawiły Serbki i tym samym zapewniły sobie miejsce w ósemce najlepszych drużyn Europy!

/Fot. JKM (6)

Spotkanie ze Szwedami było meczem ostatniej szansy dla obu zespołów, które jak dotąd zanotowały po trzy porażki. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Decydujące okazały się interwencje naszego bramkarza Macieja Pieńczewskiego, który wpierw obronił rzut karny przy stanie 14:13, a kilka chwil później nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam i podopieczni Arkadiusz Fajoka wygrali tę partię 16:13. Warto też odnotować odzyskanie skuteczności przez wlotka – Bartosza Wojdaka, który udanie wykańczał akcje zespołu.

W drugiej odsłonie inicjatywa należała do Biało-czerwonych, którzy cały czas byli na prowadzeniu. Decydujący okazał się moment pomiędzy 6. a 8. minutą spotkania, kiedy to nasza drużyna odskoczyła na kilka punktów przewagi (18:12), ostatecznie zwyciężając 22:16 i 2:0.

Teraz Polacy musza w spokoju przygotować się do czwartkowego meczu z Niemcami (godz. 12:00), który zadecyduje o tym który z tych dwóch zespołów będzie się cieszył z awansu do ćwierćfinału.

Ten zapewniły już sobie Polki, które odniosły dziś komplet trzech zwycięstw, na koniec dnia pokonując Serbki 2:0. To był miły prezent dla trenerki Jolanty Jochymek, która obchodziła dzisiaj urodziny.

Mecz z drużyną z Bałkanów cały czas przebiegał pod dyktando Polek. W pierwszym secie nasza drużyna prowadziła 10:4 i 16:10, aby ostatecznie zwyciężyć 22:18. Dwie ładne bramki z dystansu zdobyła grająca na pozycji wlotka Lidia Żakowska.

W drugiej odsłonie nasz zespół ponownie odskoczył rywalkom (15:7 w 6. minucie), a dwoma efektownymi lobami popisała się Paulina Sowa. Serbki zdołały jeszcze zmniejszyć straty do czterech punktów (15:11), ale na więcej nie pozwoliły im już Polki, które wygrały seta 18:11 i rozpoczęły taniec radości.