3 lipca 2015

Wygrana Polaków, Polki były blisko

W popołudniowej sesji spotkań na ME w piłce ręcznej plażowej Polacy pokonali Szwedów 2:1, a Polki minimalnie uległy niepokonanym jak dotąd w turnieju Norweżkom 1:2. O godzinie 19:00 Biało-czerwone zmierzą się z Holenderkami.

/Fot. JKM (6)

Drugie na tym turnieju starcie Polaków ze Szwedami miało bardzo wyrównany przebieg i podobnie jak przed dwoma dniami nasza drużyna okazała się lepsza, tym razem po serii shoot-out.

W pierwszym secie Biało-czerwoni od początku do ostatniego gwizdka byli na prowadzeniu (rozpoczęli od 4:0) aby ostatecznie zwyciężyć 18:12.

Druga partia to gra cios za cios z obu stron, rezultat cały czas oscylował wokół remisu. Na kilka chwil przed końcem seta, przy prowadzeniu rywali 21:20, Mariusz Łukasiewicz miał szansę na zdobycie punktów przesądzających o losach spotkania , ale jego rzut odbił bramkarz reprezentacji Trzech Koron.

W serii shoot-out Polacy byli już dużo bardziej skuteczni od rywali, pomylili się tylko raz i wygrali 8:4.

W tym samym czasie na centralnym boisku nasze panie rywalizowały z Norweżkami. O ile pierwszy set potwierdził, iż Skandynawki to jedne z faworytek do medali (14:28), to w drugiej odsłonie Polki pokazały ogromny charakter i wolę walki – zwyciężając po dramatycznej końcówce 15:14.

W serii shoot-out rywalki pokazały klasę nie myląc się ani razu na pięć prób, dwa udane rzuty Biało-czerwonych to było za mało, nasz zespół przegrał 4:10 i w całym  meczu 1:2.