4 lipca 2015

ME: Biało-czerwone poza strefą medalową

Reprezentacja Polski kobiet przegrała z Hiszpanią 0:2 w ćwierćfinale ME w piłce ręcznej plażowej. Biało-czerwonym pozostaje walka o miejsca 5-8, ich pierwszymi rywalkami będą Ukrainki. Tymczasem reprezentacja mężczyzn pokonała Włochów 2:0 i jest blisko zajęcia 9. lokaty w turnieju.

/Fot. JKM (6)

Pierwszy set meczu z gospodyniami turnieju był wyrównany tylko do stanu 4:4. Kolejne osiem punktów należało do Hiszpanek, a Polki już nie zdołały się podnieść i przegrały tą partię 8:14.

Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej, z tą różnicą, że przy wyniku 3:6 Biało-czerwone miały już na swoim koncie dwa wykluczenia. W 5. minucie gry było już 3:11 i trener Jolanta Jochymek poprosiła o przerwę w grze.

Niestety w drugiej części seta jedyne punkty dla Polski zdobyła Agnieszka Jochymek i ostatecznie nasz zespół przegrał 5:14.

Polkom pozostaje więc walka o lokaty 5-8, a ich pierwszymi rywalkami będą Ukrainki, które przegrały z Norweżkami 1:2. Ten mecz już dzisiaj o godzinie 16:00. Drugą parę utworzyły Rosjanki i Holenderki.

Pary półfinałowe w rywalizacji pań to Hiszpania – Norwegia oraz Włochy – Węgry.

Tymczasem męska reprezentacja Polski bez problemów odprawiła Włochów, pewnie zwyciężając w obu setach – 20:13 i 20:9. Zawodnicy Arkadiusza Fajoka są więc blisko zajęcia 9. miejsca w turnieju, w swym ostatnim meczu zmierzą się w niedzielę ze Szwajcarią (g.13:00).