10 lipca 2015

Gospodarze lepsi w końcówce

Reprezentacja Polski juniorów przegrała z Niemcami 25:32 w swym pierwszym występie w ramach towarzyskiego turnieju czterech narodów, który rozpoczął się w Lubece. Kolejni rywale Biało-czerwonych to Duńczycy oraz Węgrzy. Podopieczni Rafała Kuptela przygotowują się do startu w finałach MŚ, które odbędą się w dniach 8-20 sierpnia w rosyjskim Jekaterynburgu.

Spotkanie z gospodarzami imprezy długo miało wyrównany przebieg. Do przerwy Polacy prowadzili różnicą jednej bramki, a w 49. minucie na tablicy wyników widniał remis. – Niestety w końcówce popełniliśmy zbyt dużo błędów, co wykorzystali rywale i szybko odskoczyli na dystans kilku bramek – mówi trener Kuptel.

W piątek wieczorem Polacy zagrają z Duńczykami, a w sobotę, na zakończenie imprezy ich rywalami będą Węgrzy. Do kraju kadrowicze wrócą w niedzielę.

Po raz kolejny spotkają się już w dniach 23-26 lipca na konsultacji szkoleniowej w Opolu, podczas której dwukrotnie zagrają towarzysko z Hiszpanią.

W pierwszej fazie finałów MŚ 2015 Biało-czerwoni zagrają w grupie A z Węgrami, Szwecją, Koreą Płd, Chile oraz Serbią.