11 lipca 2015

“Zabrakło koncentracji w końcówkach”

Reprezentacja Polski juniorów zajęła czwarte miejsce w towarzyskim turnieju czterech narodów w niemieckiej Lubece. Zawodnicy Rafała Kuptela zremisowali z wicemistrzami Europy w tej kategorii wiekowej – Węgrami, przegrali z Duńczykami i gospodarzami. Madziarzy to grupowi rywale Biało-czerwonych w finałach MŚ, które odbędą się w dniach 8-20 sierpnia w rosyjskim Jekaterynburgu.

Ja wcześniej informowaliśmy czwartkowe spotkanie z Niemcami długo miało wyrównany przebieg. Do przerwy Polacy prowadzili różnicą jednej bramki, a w 49. minucie na tablicy wyników widniał remis. – W końcówce popełniliśmy zbyt dużo błędów, co wykorzystali rywale i szybko odskoczyli na dystans kilku bramek – podsumował trener Kuptel.

Niestety scenariusz ten powtórzył się także w kolejnych dwóch występach polskiego zespołu. Z Danią do przerwy był remis 14:14, a ostatecznie nasi zawodnicy przegrali 26:30. Jeszcze słabiej Polacy zaprezentowali się w drugiej połowie starcia z Węgrami, albowiem do przerwy prowadzili 18:12, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 29:29.

– To był ciężki turniej, graliśmy z bardzo solidnymi przeciwnikami i na pewno wyciągniemy stosowne wnioski z tych potyczek. Przede wszystkim brakuje nam koncentracji w końcówkach. W każdym z trzech meczów długo toczyliśmy z rywalami wyrównaną grę, a nawet byliśmy lepszym zespołem, niestety ostatnie minuty były w naszym wykonaniu bardzo złe… – analizuje szkoleniowiec.

W turnieju z kompletem punktów triumfowali Duńczycy. Drugie miejsce dla Niemców, którzy wygrali z Polakami i Węgrami. Dwie ostatnie drużyny w bezpośrednim pojedynku zanotowały remis, ale Madziarzy wyprzedzili Biało-czerwonych w tabeli dzięki lepszej różnicy bramek.

Po raz kolejny polscy juniorzy spotkają się już w dniach 23-26 lipca na konsultacji szkoleniowej w Opolu, podczas której dwukrotnie zagrają towarzysko z Hiszpanią.

W pierwszej fazie finałów MŚ 2015 Biało-czerwoni zagrają w grupie A z Węgrami, Szwecją, Koreą Płd, Chile oraz Serbią.