1 sierpnia 2015

Porażka juniorek z Węgierkami

W drugim dniu turnieju juniorek w Kwidzynie Polska przegrała z Węgrami 26:32 (12:18), a Dania pokonała Hiszpanię 28:27 (16:11). Hiszpanki były bliskie wywalczenia pierwszego punktu w imprezie, ale w końcówce nie wykorzystały rzutu karnego.

Biało-czerwone, podobnie jak dzień wcześnie w meczu z Hiszpankami, bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Po 7 min prowadziły 4:2. Później mecz się wyrównał, a następnie lekką przewagę uzyskały rywalki (+3 bramki).Podopieczne Tomasza Konitza odrobiły straty.

– Źle zagraliśmy ostatnie 10 minut pierwszej połowy. Kilka prostych błędów spowodowało, że Węgierki odskoczyły na 16:10. Ten moment zaważył na końcowym wyniku – przyznał polski szkoleniowiec.

W drugiej części gry rywalki przeważnie prowadziły 6-7 golami. Raz ich przewaga na chwilę jeszcze wzrosła (23:16). Madziarki szybko rozgrywały piłkę i podejmowały dobre decyzje. U Polek zawiodła skuteczność.