6 stycznia 2007

Polska-Islandia 39:40

W drugim dniu towarzyskiego turnieju mężczyzn Lauritz Knudsen Cup Polska przegrała w Farum z Islandią 39:40 (17:23). Tomasz Tłuczyński i Marcin Lijewski zdobyli po 6 bramek. 40 sek. przed końcem meczu Grzegorz Tkaczyk mógł doprowadzić do remisu, ale trafił w poprzeczkę.

Islandczykom, którzy na początku drugiej części gry prowadzili już dziewięcioma bramkami, udał się rewanż za porażkę z turnieju w Poznaniu w 2005 r. W pierwszej połowie polski zespół raził nieskutecznością, nonszalancją i dużą liczbą błędów. Jak poinformował Marek Żabczyński, kierownik reprezentacji, przez 40 min każdy z naszych zawodników grał indywidualnie, zapominając o partnerach na boisku.
?Brakowało Bartka Jureckiego na kole. Pocieszające jest to, że prawdopodobnie zagra już w turnieju w Hiszpanii. Niedługo powinien być w 100 procentach gotowy do gry po wyleczeniu kontuzji. To w tej chwili nasza najsłabsza pozycja? ? powiedział Żabczyński.

Od 42 min. białoczerwoni zaczęli odrabiać straty. Do wywalczenia choćby punktu zabrakło czasu. Trzeba obiektywnie przyznać, że w wielu sytuacjach szczęście sprzyjało skandynawskiej drużynie, ale zwykle dopisuje ono lepszym. I tak było i tym razem.

Na wyróżnienie zasłużył Tomek Tłuczyński, który wykorzystał wszystkie cztery rzuty karne. Każdy wykonał inaczej. Dobrze zaprezentował się także młodszy z braci Jureckich, Michał. Zawodnik Vive Kielce w poprzednim sprawdzianie w Sanoku (Christmas Trophy) nie grał z powodu urazu pleców. Z kolei Mariusz Jurasik przebywałna boisku stosunkowo mało, gdyż uskarżał się na ból barku – efekt pojedynków z Duńczykami z poprzedniego dnia.

Jak powiedział trener Bogdan Wenta z porażki sztab szkoleniowy wyciągnął już wnioski. Przede wszystkim drużyna musi skuteczniej grać w ataku i szybciej wracać do obrony. O tym czy zawodnicy zrealizują założenia taktyczne przekonamy się w niedzielę. W Broendby Polacy zmierzą się z Norwegiami, którzy w turnieju wygrali już dwa spotkania.

Polska-Islandia 39:40 (17:23)
Polska: Szmal, Weiner ? Tłuczyński 6(4), K.Lijewski 3, Kozłowski, Jachlewski 1, Tkaczyk 4, Jurkiewicz 1 (2′), Bielecki 5 (2′), Siódmiak 3 (2′), Wleklak 2 (2′), Kwiatkowski, M.Jurecki 2, Jurasik 4, Kuptel 2 (2′), M.Lijewski 6. Kary 10 min. Trener: B.Wenta
Islandia: Gustavsson, B.Gudmundsson – Geirsson 6, S.Sigurdsson 2 (2′), Hallgrimsson 1, Atlason 3 (2′), G.Sigurdson 7, Gudjonsson 6 (2′), Stefansson 2, Petterson 9, Jakobsson (2×2′), Gunnarsson 4. Kary 10 min. Trener: A.Gislason.
Sędziowali: Nielsen/Olesen (obaj Dania). Widzów 500.

Norwegia-Dania 28:26 (14:11).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest