5 stycznia 2007

Panie wracają na ligowe parkiety

Po emocjach związanych z dobrym występem reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy na ligowe boiska wracają zespoły kobiecej ekstraklasy. Po pierwszej rundzie liderem jest Piotrcovia, ale jej przewagę nad dwoma następnymi drużynami ? Zagłębiem Lubin i SPR Lubin można zniwelować w ciągu jednej kolejki. Na najbliższe mecze zaprasza trener Startu Elbląg, Andrzej Drużkowski

Warto przypomnieć, że dwa spotkania 12. kolejki ? w Gdańsku i Elblągu – będą bezpośrednio transmitowane ? przez TVP Sport. Decyzją Kolegium Ligi wszystkie mecze z poniższego zestawienia zostaną poprzedzone minutą ciszy upamiętniającą śmierć dyrektora AZS AWFiS Gdańsk ? Ryszarda Malca.
Program 12. kolejki:

awansem
SPR Safo ICom Lublin – KU AZS Politechnika Koszalińska 40:31 (21:16)

sobota (06.01)
MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KS AZS AWF Katowice 17.00 (sędziują Eichler-Kierczak)
Andrzej Drużkowski: Zdecydowanym faworytem jest Piotrcovia. Zawodniczki lidera mogą co prawda odczuwać trudy mistrzostw Europy i niedawnego udziału w turnieju w Niemczech. Ale nawet brak kontuzjowanej Iwony Niedźwiedź-Cecotki niweluje silny skład. Typ 1.

KPR Ruch Chorzów – KS Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin. 16.30 (Brenk-Chudzicki)
A.D.: To będą dobre zawody. Łącznościowiec w I rundzie wypadł bardzo dobrze. Ruch ostatnio okrzepł w walce i przewiduję niespodziankę. Typ 1.

KS Zgoda Ruda Śląska?Bielszowice – MKS PR Finepharm Jelenia Góra 16.00 (Budziosz-Olesiński)
A.D.: Zgoda jeśli chce walczyć o czołowe miejsca, to musi ten mecz wygrać. Desperacki zespół z Jeleniej Góry na pewno się jednak łatwo nie podda. Są to dziewczyny z przyszłością i z pewnością zaprezentują otwartą, zdeterminowaną postawę na boisku. Typ 1.

KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk – MKS Interferie Zagłębie Lubin 18.15 (Sołodko A.L. ? delegat Jacek Wróblewski)
A.D.: Wybieram się na ten mecz. Obie drużyny to pretendenci do tytułu. Nie wiem tylko jak gdańszczanki zareagują na śmierć Ryszarda Malca. Była to postać cementującą wszelką działalność w klubie. Ślad w psychice zespołu na pewno zostanie. Kilka zawodniczek Zagłębia ma za sobą duży wysiłek w udanych ME, ale także zadowolenie z osiągniętego wyniku. Zapowiada się ciekawa walka. Typ remis.

wtorek (09.01)
KS Start Elbląg – GZKS Sośnica Gliwice 19.15 (Kaszubski-Wojdyr)
A.D.: Najtrudniej jest mówić o własnym zespole. Będą to bardzo trudne zawody, ale wygramy. Sośnica prezentuje specyficzny styl gry, a dodatkowo ma w bramce reprezentantkę Polski Iwonę Łącz. Musimy uporać się z tymi dwoma sprawami i mądrze rzucać. Zadebiutujemy w nowej hali. Mieliśmy już w niej 11 treningów i przyznam, że obiekt prezentuje się fantastycznie. Docelowo na trybunach będzie mogło zasiąść 2,5 tys. widzów. Typ 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest