16 grudnia 2006

Tablica ku czci Jacka Zglinickiego

W Sochocinie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej ku czci Jacka Zglinickiego, wychowawcy młodzieży, wybitnego trenera piłki ręcznej drużyn klubowych, wojskowej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz zespołów narodowych Polski i Meksyku.

W tej doniosłej ceremonii wzięła udział rodzina zmarłego w 2004 roku szkoleniowca, żona Jadwiga, syn Maciej, władze samorządowe Gminy Sochocin i przedstawiciele ZPRP ? dr Jerzy Eliasz i Jerzy Noszczak oraz uczniowie miejscowej szkoły.
"Jacek Zglinicki tak naprawdę był moim pierwszym trenerem z prawdziwego zdarzenia. Osobowość Jacka sprawiła, że zmieniłem kierunek studiów na AWF w Warszawie i zostałem trenerem, Był wyjątkowy, gdyż swoją wiedzą i doświadczeniem trenerskim dzielił się chętnie z młodszym kolegami. Nie jest to postawa powszechna, a wręcz unikatowa. On to świetnie rozmiał, że jest to jedyna droga do tego, aby piłka ręczna rozwijała się w naszym kraju. Był trenerem o olbrzymiej charyzmie i silnej osobowości, wielkiej wiedzy merytorycznej. Potrafił to wszystko przekazać swoim zawodnikom i kolegom po fachu. Pracował w wielu miejscach, ale tak naprawdę pozostał trenerem jednego klubu, Warszawianki. Mówił to jest mój klub" – wspominał członek Zarządu ZPRP, Jerzy Eliasz.

Postać zmarłego trenera przybliżyła prezentacja multimedialna oraz wystawa ze zdjęciami i wycinkami prasowymi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest