9 grudnia 2006

1/8 finału Challenge Cup – awans Zagłębia

Piłkarze Zagłębia Lubin awansowali do ćwierćfinału Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału pokonali u siebie grecki zespół A.S.E. Doukas School 40:25 (18:16). W pierwszym meczu, rozegranym przed tygodniem w Atenach, lubinianie wygrali 37:36.

Lider polskiej ekstraklasy bez kłopotu awansował do ćwierćfinału Challenge Cup. Do przerwy gra była jednak wyrównana i, szczególnie w pierwszych minutach, grecy na każdego gola gospodarzy odpowiadali trafieniem. Po kwadransie lubinianie przegrywali nawet 7:9. Od tego momentu poprawili grę w defensywie i zaczęli skuteczniej atakować bramkę rywali. Dzięki temu na przerwę schodzili z 2-bramkową zaliczką.
W drugiej połowie piłkarze Zagłębia udanie kończyli akcję szybkimi kontrami. Wiele z nich zapisano na konto Piotra Obrusiewicza, najskuteczniejszego w swoim zespole. Dobrze grał bramkarz gospodarzy Szymon Ligarzewski i po 10 minutach gry po przerwie lubinianie prowadzili 10 bramkami (28:18). W finałowych miniutach goście wyraźnie opadli z sił i podopieczni Jerzego Szafrańca zdołali powiększyć przewagę.

Zagłębie Lubin – A.S.E. Doukas School 40:25 (18:16).

ZAGŁĘBIE: Ligarzewski, Świrkula – Obrusiewicz 8, Kubisztal 7, Niedośpiał 7, Tomczak 4, Kozłowski 3, Stankiewicz 3, Jasiński 2, Fabiszewski 2, Jaszka 2, Steczek 1, Orzłowski 1, Anuszewski 0.

Sędziowali: Maekinen, Jonsson (obaj Szwecja).