8 grudnia 2006

W niedzielę mecz o wszystko: Polska-Słowenia

W piątkowych meczach grupy B Mistrzostw Europy kobiet Niemki w dramatycznych okolicznościach pokonały Słowenię 31:30, a Polska uległa Norwegii 21:32. Polki, dzięki lepszej różnicy bramek, zajmują trzecie miejsce w grupie. Oznacza to, że aby przejść do drugiej rundy drużynie Zenona Łakomego wystarczy remis w niedzielnym meczu (początek godz. 14.15) przeciwko Słowenii. Awans zapewniony mają Norweżki i Niemki.

Decydującego o zwycięstwie Niemek gola zdobyła na 16 sekund przed końcowym syreną Nora Reiche. Pół minuty wcześniej Słowenki wyrównały. W 47 min reprezentacja Niemiec prowadziła 27:24 i wtedy nastąpił zryw drużyny trenera Roberta Begusa. Po bramkach Vesny Pus i dwóch Tatjany Oder (w sumie rzuciła ich dziesięć) w 51. minucie był remis 27:27.
W tabeli grupy A prowadzą brązowe medalistki ME 2004 i MŚ 2005 Węgierki, które w piątek pokonały Macedonię 30:22. Podobnie pewne zwycięstwo zanotowały Austriaczki nad Serbkami 32:27. Drużyny z grup C i D w piątek pauzowały.