26 listopada 2006

W “świętej wojnie: lepsze Vive

Mecze Vive Kielce z Wisłą Płock od dawna elektryzują kibiców. Nie inaczej było w niedzielny wieczór. Kielczanie po emocjonującej grze pokonali mistrzów Polski 32:29, choć na dwie minuty przed końcem spotkania był remis.

Dystans Vive do prowadzącego w tabeli Zagłębia Lubin pozostał ten sam – 3 pkt różnicy. Lubinianie w derby Dolnego Śląska zwyciężyli na wyjeździe 34:29, nie bez kłopotów, Śląsk Wrocław Dokończenie. 12.kolejki esktraklasy nastąpi we wtorek meczem Techtrans Darad Elbląg – Olimpia Piekary Śl.
Zawodnicy Vive wyciągnęli wnioski z porażki sprzed tygodnia z Zagłębiem. Tym razem lepiej radzili sobie z "wysoką" obroną płocczan. Wygrywali pojedynki "1na 1", dużo grali skrzydłami, gdzie aktywny był zwłaszcza Patryk Kuchczyński. W bramce gospodarzy doskonale bronił Marek Kubiszewski.

Wisła była bliska wywiezienia z Kielc punktu, ale w końcówce nie była w stanie zapobiec kontrom przeciwnika. Jak zwykle sprytem popisywał się Damian Wleklak, a Tomasz Paluch niezawodny był przy rzutach karnych. W końcowym rachunku to jednak nie wystarczyło.

Z innych spotkań na uwagę zasługują rozmiary zwycięstwa Azotów Puławy nad piotrkowskim Kiperem (32:21). Puławianom brakuje w tym roku tylko 2 pkt, aby decyzja zarządu klubu, zapowiadająca zmniejszenie stypendiów za listopad i grudzień, nie weszła w życie.

Wyraźny kryzys formy przeżywa MMTS Kwidzyn. Po dobrym początku sezonu nastał czas porażek. Ta ze Stalą Mielec (27:28) była piątą z rzędu.

Piłkarze Chrobrego Głogów zwyciężając w Olsztynie Traveland 32:27 chcieli udowdnić, że przegrana w poprzediej kolejce w Puławach była wypadkiem przy pracy.

Wyniki 12. kolejki ekstraklasy mężczyzn

26.11. (niedziela)
AS-BAU Śląsk Wrocław – MKS Zagłębie Lubin 29:34(15:15)
KS Vive Kielce – Wisła Płock S.A. 32:29 (15:15)
MMTS Kwidzyn – SPR BRW Stal Mielec 27:28 (17:14)
OKPR Traveland – Społem Olsztyn – SPR AMD Chrobry Głogów 27:32 (10:15)
KS Azoty Puławy – MKS Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. 32:21 (16:11)

28.11. (wtorek)
KS Techtrans Darad Elbląg – GKS Olimpia Piekary Śląskie 17.00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest