11 listopada 2006

Iwona Łącz trenerem bramkarek

Iwona Łącz została dołączona do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski kobiet. Będzie odpowiedzialna za prowadzenie ćwiczeń treningowych z bramkarkami. Zastąpiła Krzysztofa Kotwickiego, który z przyczyn osobistych nie mógł pomagać zespołowi narodowemu. Kadra do niedzieli będzie przygotowywała się w Cetniewie, skąd następnego dnia uda się do Danii na zawody Pucharu Świata.

?Podstawowym celem Iwony nadal jest jak najlepsze przygotowanie się do mistrzostw Europy. Korzystam z jej dużego doświadczenia? ? powiedział trener reprezentacji Zenon Łakomy.
Wszystkie zawodniczki poza Agnieszką Jochymek ? uskarżającą się na stłuczone udo w meczu Pucharu Śląska z Hiszpanią ? uczestniczą w zajęciach w hali. Ewa Damięcka jest trochę przeziębiona. Mniejszą dawkę treningową mają jeszcze rekonwalescentki – Hanna Strzałkowska i Gabriela Kornacka. ?W tym sporcie bez bólu nie da się nic poważnego zrobić? ? dodał szkoleniowiec.

W Aarhus, w grupie A PŚ Polski zagrają kolejno z Rumunią (wicemistrz świata), Danią (mistrz olimpijski i wicemistrz Europy) i Szwecją. ?Szwedki są trochę słabsze od dwóch pierwszych drużyn, ale przypomnę, że w ubiegłorocznym Pucharze Świata pokonały gospodynie, Dunki i będą się starały udowodnić, że nie było to przypadkowe i że czynią stałe postępy. My ze swe strony zakładamy, że walczymy i uczymy się od najlepszych drużyn na świecie? ? zadeklarował Łakomy.

Polski zespół nawet w przypadku nie wyjścia z grupy ma możliwość zostania i trenowania na miejscu oraz oglądania meczów finałowych PŚ.

Po powrocie z Danii kadrowiczki będą miały dwa dni przerwy. Po czym ponowne zbiorą się na zgrupowaniu w Cetniewie. Kolejne sprawdziany to dwa wyjazdowe mecze ze Szwecją (29 i 30 listopada). 4 i 5 grudnia w Warszawie mają zaplanowaną konsultację szkoleniową i badania. 7 grudnia meczem z Niemcami rozpoczynają ME. W grupie są także Norwegia (obrońca tytułu) i Słowenia. ?Gramy z nacjami, które są znacznie wyżej w rankingu. Nie wolno pękać. Dziewczyny też muszą nauczyć się grać pod dużym obciążeniem klasy przeciwnika. Tylko wtedy można robić postępy? ? podsumował polski trener.

Mecze Polek w Pucharze Świata:

14.11. (wtorek)
Rumunia – Polska godz. 18.00

15.11. (środa)
Dania – Polska godz. 20.00

16.11. (czwartek)
Szwecja – Polska godz. 18.00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest