10 listopada 2006

Ludwik Fonferek zapowiada 10. kolejkę ekstraklasy

W najbliższym czasie czeka nas spora porcja transmisji telewizyjnych ze spotkań ekstraklasy mężczyzn. To znacznie ułatwi śledzenie rozgrywek kibicom w całym kraju. W niedzielę w paśmie ogólnopolskim TVP3 będzie można zobaczyć mecz Zagłębia Lubin z MMTS Kwidzyn. Na całą kolejkę zaprasza Ludwik Fonferek, trener Techtransu Darad Elbląg.

Jedynym zespołem bez zwycięstwa pozostają Azoty Puławy, które zagrają w Mielcu ze Stalą. Fanów Śląska Wrocław interesuje czy ich drużyna po dwóch kolejnych zwycięstwach zatrzyma się na ?rozpędzonym? Vive Kielce (cztery wygrane z rzędu).
Przedostatnia seria spotkań pierwszej rundy odbędzie się na raty. Z uwagi na sobotni występ rewanżowy w 3.rundzie Puchary Federacji (EHF) Chrobrego Głogów z estońskim Poelwa Serviti, mecz wicemistrzów Polski z Techtransem przełożono na środę (15.11).

Program 10.kolejki ekstraklasy mężczyzn:

11.11. (sobota)
AS – BAU Śląsk Wrocław – KS Vive Kielce 18.30 (sędziują Majka-Wojtyczka – delegat Cłapiński)
Ludwik Fonferek: Śląsk to nieobliczalny zespół. Ostatnio zdołał odrobić 11 bramek straty. Jego rywalem będzie rutynowana, choć młoda drużyna z Kielc. Vive ma na tyle mocny skład, że powinien ten mecz wygrać. Typ 2

SPR BRW Stal Mielec – KS Azoty Puławy 18.00 (Małek-Nowak ? Moczygemba)
L.F.: Trudno obstawiać takie zestawienie. Obie drużyny potrzebują punktów. Typ 2

MKS Piotrkowianin – Kiper Piotrków Tryb. – GKS Olimpia Piekary Śląskie 18.00 (Szynklarz J.M.)
L.F.: Piotrkowianin gra u siebie. Bardzo potrzebuje punktów. Jak zwykle zaprezentuje walkę i determinację. Czy to wystarczy w konfrontacji z solidną drużyną, jaką jest Olimpia? Typ remis.

12.11. (niedziela)
MKS MBM Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 14.30 (Kałużny-Stankiewicz) ? Transmisja TVP. 3
L.F.: Kwidzyn to solidny, ale niestety nierówno grający, zespół. Dobre spotkania, takie jak z Vive, przeplata z nieudanymi występami np. przeciw Śląskowi. Typ 1.

Wisła Płock S.A. – OKPR Traveland – Społem Olsztyn 17.00 (Eichler-Kierczak)
L.F.: Mimo nie najwyższej formy Wisła powinna zwyciężyć. Przede wszystkim dysponuje lepszym składem od Travelandu. Typ 1.

15.11. (środa)
SPR AMD Chrobry Głogów – KS Techtrans Darad Elbląg 18.00 Musiał-Szynklarz
L.F.: Będziemy się starali podtrzymać dobrą passę. Remis w zupełności będzie nas satysfakcjonował. Solidnie się przygotowujemy do tego spotkania. Gdy zdrowie i szczęście dopisze, to może sprawimy niespodziankę. Typ remis.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest