22 października 2006

Pierwsza wygrana Ruchu

Kibice Ruchu Chorzów musieli czekać 10 kolejek, aby cieszyć się z pierwszego zwycięstwa swojego zespołu w tym sezonie. Chorzowianki do sukcesu 27:21 nad lokalnym rywalem, Sośnicą Gliwice poprowadził nowy trener Marek Zarzycki. W jedynym niedzielnym meczu Łącznościowec Szczecin łatwo pokonał Politechnikę Koszalińską 27:16, tracąc w drugiej połowie zaledwie 2 bramki.

Na pozycji lidera kobiecej ekstraklasy nastąpiła zmiana, gdyż prowadzące Zagłębie Lubin swój mecz rozegra w najbliższy czwartek. Ligowej stawce przewodzi Piotrcovia Piotrków Trybunalski, która po słabej grze pokonała na wyjeździe Start 38:28. Była to najwyższa porażka elblążanek w bieżących rozgrywkach.
We wszystkich sobotnich meczach triumfowały drużyny przyjezdne. Porażka Finepharmy z DABLEKSEM AZS AWFiS Gdańsk 27:32 dobitnie wskazuje, że jeleniogórzanki nie potrafią wykorzystywać atutu własnego boiska. Do tej pory zespół trenera Zdzisława Wąsa wygrał tylko jeden mecz u siebie. Liderka Finepharmy, Marta Gęga (ból gardła i wysoka temperatura), zagrała na własną odpowiedzialność. Jej osłabienie było jednak aż nadto widoczne. Dodatkowo jeleniogórzanki popełniły zbyt dużą liczbę prostych błędów, po których rywalki zdobywały łatwe bramki z kontr.

Zgoda Bielszowice dzięki zwycięstwu 27:15 w Katowicach nad AZS AWF zgromadziła w trzech derbowych spotkaniach z drużynami ze Śląska (także z Ruchem i Sośnicą) komplet punktów. Oznacza to także, że zespół trenera Janusza Szymczyka nie rezygnuje z walki o miejsce na podium.

Wracając do meczu w Gliwicach warto zaznaczyć, że gospodyniom nie pomogła nawet dobra gra reprezentacyjnej bramkarki Iwony Łącz. Trener Zarzycki mówił tuż po objęciu stanowiska, że w jego podopieczncych drzemią spore możliwości. Coś w tym jest, gdyż wystarczyło kilka dni, aby zawodniczki Ruchu przeszły prawdziwą metamorfozę. Mecz w Gliwcach do 20 min był wyrównany. Potem stopniowo zaczęła uwidaczniać się przewagi gości. Słowa pochwały należą się całemu zespołowi z Chorzowa. Na ich zwycięstwo najbardziej zapracowały Natalia Szyszkiewicz i Anna Czaplińska, które zdobyło po dziewięć bramek.

Wyniki meczów 10. kolejki ekstraklasy kobiet:

MKS Finepharm Jelenia Góra – DABLEX AZS AWFiS Gdańsk 27:32 (11:13)
AZS AWF Katowice – Zgoda Ruda Śląska 15:27 (5:15)
Sośnica Gliwice – Ruch Chorzów 21:27 (11:13)
EB Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Tryb. 28:38 (15:17)

22.10
Łącznościowiec Szczecin – AZS Politechnika 27:16 (16:14)

26.10
SPR Safo ICom Lublin – Zagłębie Lubin 20.00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest