5 października 2006

Zagłębie = lider

Pięć kolejek wystarczyło, aby miano niepokonanej drużyny w ekstraklasie mężczyzn zachowało tylko Zagłębie Lubin. Lider zdążył już pokonać zespoły, które w poprzednim sezonie stały od niego na wyższych stopniach podium – Wisłę Płock i Chrobrego Głogów.

Tym razem terminarz rozgrywek wyznaczył liderowi za rywala Olimpię Piekary Śl. Ostatnie wyniki i zwyżka formy piłkarzy Olimpii (wygrana nad Vive Kielce) wskazują, że w Lubinie kibice zobaczą ciekawe spotkanie.
Wisła Płock spotkanie 6.kolejki ma już za sobą. Nikła wygrana nad Piotrkowianinem udawadnia, że mistrzom Polski trudno będzie godzić grę w Lidze Mistrzów z ekstraklasą. Na pozycję wicelidera, którą aktualnie zajmuje Wisła, atak szykuje MMTS Kwidzyn. Rola gospodarza w spotkaniu z Azotami Puławy i kilka miejsc dzielące oba zespoły w tabeli, przekonują, że podopieczni Daniela Waszkiewicza powinni zainkasować dwa punkty. Z drugiej strony zawodnicy z Puław zagrają pod wodzą trzeciego już w sezonie trenera, a to przeważnie mobilizuje. Roman Trzmiel z pewnością przygotuje ciekawą taktykę.

Fani Śląska wciąż nie mogą doczekać się zwycięstwa. Czy to nastąpi w spotkaniu z Travelandem Olsztyn przekonamy się już w sobotę. Stal Mielec ma już na koncie wygraną, ale rywalizacja z Chrobrym Głógów raczej nie przyniesie powiększenia dorobku punktowego.

Mecz Vive Kielce z Techtransem Darad Elbląg planowany na 4 października z powodu wypadku samochodowego elblążan został przełożył na 18 października. Zawodnicy są mocno poobijani, ale na szczęście obyło się bez złamań i poważniejszych ran. Całe środowisko piłki ręcznej w przesłanych smsach, telefonach i e-mailach wykazało solidarność z poszkodowanymi.

Porgram 6.kolejki ekstraklasy mężczyzn:

awansem:
Wisła Płock S.A. – MKS Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. 24:23

7.10 (sobota)
AS BAU Śląsk Wrocław – OKPR Traveland-Społem Olsztyn godz. 18.30 (sędziują Rajkiewicz-Tarczykowski)
MMTS Kwidzyn – KS Azoty Puławy 18.00 (Mikołajczak A.A.)
MKS Zagłębie Lubin – GKS Olimpia Piekary Śląskie 18.30 (Kałużny-Stankiewicz)
SPR BRW Stal Mielec – SPR AMD Chrobry Głogów 18.00 (Bednarek-Budzianowski, Franczak)

przełożony na 18.10 (środa):
KS Vive Kielce – KS Techtrans Darad Elbląg

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest