5 października 2006

Safo ICom wreszcie u siebie

Wydarzeniem 7. kolejki ekstraklasy kobiet niewątpliwie będzie pierwszy w tym sezonie ligowy mecz w Lublinie. Safo ICom zmierzy się Łącznościowcem Szczecin. Mistrzynie Polski chcąc skutecznie włączyć się do czołówki prowadzących drużyn nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów, zwłaszcza na własnym terenie.

Sześć pierwszych ligowych kolejek podopieczne Edwarda Jankowskiego rozegrały na wyjazdach. Częste i dalekie podróże nie zawsze dobrze wpływały na dyspozycję lubelskich szczypiornistek. W efekcie pracę straciła asytent trenera Ewa Kruk. Mecz w nowej hali na "Globusie" z trzecim w tabeli Łącznościowcem ma być jednocześnie próbą generalną przed spotkaniem drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń z zespołem z Czarnogóry, Buducnosti MONET Podgorica. Drużyna ze Szczecina – poza jednyną porażką w rozgrywkach (z Piotrcovią) – potyczki z niżej notowanymi rywalami bezdyskusyjnie rozstrzygała na swoją korzyść. Stąd bardzo wysoka, trzecia lokata w tabeli. Teraz czas konfrontacji z drużynami z "wyższej półki".
Lider rozgrywek, Zagłębie Lubin podejmuje AZS Katowice. Seria trzech porażek z rzędu zespołu ze Śląska przeciw pięciu kolejnym zwycięstwom lubinianek jednoznacznie wskazuje na to, kto w tym meczu jest faworytem. Zagłębie posiada najskuteczniejszy atak ze wszystkich drużyn (średnia bramek ponad 30) w lidze, co dodatkowo przy szczelnej defensywie daje doskonałe efekty.

Druga w klasyfikacji Piotrcovia Piotrków Trybunalski – wzmocniona ciężko wywalczoną, ale jakże cenną wygraną nad AWFiS Gdańsk – wybiera się w daleką podróż do Koszalina. Miejscowy AZS Politechnika co prawda zanotował tydzień temu pierwszą w sezonie wygraną, ale o powiększenie dorobku punktowego będzie bardzo trudno. Mało prawdopdobne, aby podopieczne Romana Jezierskiego po tej kolejce odzyskały fotel lidera, ale walka o jak najlepszą pozycję przed play off zawsze jest zawsze wskazana.

W derby Śląska Zgoda Bielszowice u siebie zagra z Ruchem Chorzów. Działacza Ruchu od kilku dni poszukują bezskutecznie następcy Wojciecha Nabielskiego, który zrezygnował z funkcji trenera. "W sumie, z różnych powodów, odmówiło nam już 14 szkoleniowców. Tymczasowo zespół poprowadzi Danuta Mann" – powiedział wiceprezes chorzowskiego klubu Zbigniew Cięciała.

W pozostałych parach zagrają drużyny bezpośrednio ze sobą sąsiadujące w tabeli: AWFiS Gdańsk (6.) z Sośnicą Gliwce (7) oraz MKS Jelenia Góra (9.) ze Startem Elbląg (8.). Ciekawszy wydaje się to drugie spotkanie, które po części da odpowiedź czy praca Andrzeja Drużkowskiego w Elblągu zaczyna przynosić efekty. Ostatnie wysoko wygrany mecz ze Zgodą potwierdza wytyczony kierunek przez tego doświadczonego szkoleniowca.

Program 7. kolejki ekstraklasy kobiet:

6.10 (piątek)
SPR Safo ICom Lublin – KS Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin godz. 18.30 (sędziują Brehmer-Skowronek, delegat- Madejak)
7.10 (sobota)
MKS PR Finepharm Jelenia Góra – KS EB Start Elbląg 17.00 (Kopiec-Krawczyk, Matuszewski)
MKS Interferie Zagłębie Lubin – KS AZS AWF Katowice 16.00 (Bejnar-Moskalczyk)
KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk – GZKS Sośnica Gliwice 17.00 (Leszczyński B.-Piechota, Czapla)
KU AZS Politechnika Koszalińska – KS Piotrcovia Piotrków Tryb.18.00 (Leszczyński R.-Strzelczyk, Tupaj)
KS Zgoda Ruda Śląska-Bielszowice – KPR Ruch Chorzów 16.00 (Czochra-Martyniuk, Moczygemba).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest