2 października 2006

Zagłębie na fali

Nie ma mocnych na Zagłębie Lubin. Podopieczni Jerzego Szafrańca wygrali piąty mecz z rzędu i od trzech kolejek przewodzą ekstraklasie. Lider wizytując Piotrków Trybunalski nie pozostawił żadnych złudzeń Piotrkowianinowi. Wygrana 39:29 była piątym zwycięstwem w historii bezpośrednich spotkań obu drużyn.

?Graliśmy, szczególnie w pierwszej połowie, na maksimum możliwości. W drugiej części przy wysokim prowadzeniu, mogłem popróbować gry innymi ustawieniami, wymieniać graczy. Nieważne przecież jak wysoko pokonamy rywali, 10 czy 15 golami? ? powiedział szkoleniowiec lubinian.
Radość kibiców Zagłębia jest tym większe, gdyż w spotkaniu rozegranym awansem przegrał wicelider Vive Kielce – 29:31 z Olimpią w Piekarach Śl. Pierwszej porażki w sezonie doznał również Techtrans Darad Elbląg. Beniaminek rywalizując dotąd z reguły z niżej notowanymi zespołami radził sobie nadspodziewanie dobrze. Potyczka z MMTS Kwidzyn wzbudziła spore zainteresowanie wśród sympatyków obu klubów. Gdyby nie słaba skuteczność elblążan pod koniec pierwszej połowy, to goście mieliby spore problemy z wywiezieniem zwycięstwa (31:29).

Chrobry Głogów nie może swojej hali zaliczyć do atutów w konfrontacji z silnymi przeciwnikami. Tak było dwa tygodnie z Vive i podobnie stało się w minioną sobotę z Wisłą Płock. Chrobry na ponad minutę przed finałową syreną miał przewagę dwóch bramek. W końcowym rachunku wystarczyło to tylko do remisu 27:27. Podział punktów z mistrzem Polski z pewnością ujmy nie przynosi, ale spowodował, że srebrni medaliści ubiegłego sezonu klasyfikowani są w drugiej połówce ligowej tabeli.

Na uwagę zasługuje pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Stali Mielec – 32:25 nad Śląskiem Wrocław. Oba kluby mają przed sobą jeszcze wiele meczów do rozegrania, ale walka o utrzymanie się w stawce najlepszych krajowych drużyn wydaje się ich głównym celem.

Bez zwycięstwa, z dwoma remisami w dorobku, występują Azoty Puławy. Zmiana na stanowisku trenera nie wpłynęła na zespół mobilizująco, który ulegając Travelandowi-Społem Olsztyn 27:29 doznał trzeciej porażki. W ten sposób debiutujący przed własną publicznością, w roli trenera, Roberta Nowakowski ma o czym myśleć przed następnymi meczami. Na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo goście złożyła się konsekwentna gra przez całe spotkanie, a zwłaszcza okres skutecznej gry między 42 a 50 minutą.