2 października 2006

PZP: Vive – Zaporoże 33:28

Vive Kielce pokonało w sobotę na własnym parkiecie 33:28 ZTR Zaporoże w pierwszym meczu 2.rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Rewanż 7 października na Ukrainie.

Pięciobramkowa zaliczka stawia sprawę awansu do dalszej rundy jako otwartą. Zwycięstwo gospodarzy nad wicemistrzem Ukrainy mogło być bardziej okazałe, ale na wynik wpływ miała słaba skuteczność z rzutów karnych (Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński) oraz ostatnie akcje spotkania.

Początek meczu należał do gości. Vive prowadzenie objęło w 6 min po bramce Mladena Cacica. Po kolejnych trafieniach podopiecznych Zbigniewa Tłuczyńskiego było już 7:4, a potem 11:4. Przewaga, po prostych błędach gospodarzy i kontrach Zaporoża, jednak szybko stopniała,. W 28 minucie w czasie trwania podwójnej kary Vive goście doszli na remis (16:16). Bez rozstrzygnięcia zakończyła się też pierwsza połowa.

Po zmianie stron przewaga gospodarzy była już bezdyskusyjna. Lepsza gra w obronie spowodowała, że rywale rzadziej dochodzili do sytuacji strzeleckich. A Michał Jurecki i Piotr Grabarczyk co chwila blokowali rzuty Ukraińców z dystansu.

W finałowych minutach, po zagraniach Pawła Podsiało i Cacića, Vive objęło prowadzenie 33:26. Do końca meczu padły jeszcze dwa gole, ale zdobyli je goście. Wynik ustalił 5 sek przed ostatnią syreną – najskuteczniejszy w szeregach Zaporoża Sergiej Onufrijenko.

Trener Zbigniew Łuczyński (Vive):
Chciałbym pochwalić chłopaków za walkę i determinację. Zaporoże to to silny rywal i pięć goli zaliczki jest niezłym kapitałem.

Trener Wiaczesław Diduszenko (Zaporoże):
Do Polski regularnie przyjeżdzamy na turnieje, czekaliśmy na Was w Dzierżoniowie, ale bez skutku. Dlatego nic o Was nie wiedzieliśmy, nie znaliśmy też zawodników. Strata 5 bramek? Normalne, będziemy walczyć.

Vive Kielce – ZTR Zaporoże 33:28 (18:18).
VIVE: Kubiszewski Skęczniewski ? Grabarczyk 1, M.Jurecki 5, Wasiak 3, Podsiadło 5, Kuchczyński 7, Cacić 6, Jachlewski 2, Nikulenkau 1, Konitz 3.
Kary: 10 min.

ZAPOROŻE: A.Nataliuk, Popow ? Onufirienko 9, Prudis, Hubczenko 2, Pedan 5, Gurkowski 3, Andruszczenko 3, O.nataliuk 5, Nat 1, Zwiezdow, Krawczykow.
Kary: 16 min (w tym 2 czerwone kartki).
Sedziowie: Zvironas, Mikucionis (obaj Litwa). Widzów 2200.