26 stycznia 2007

W Lublinie mecz na szczycie

Szlagierem 15. kolejki ekstraklasy kobiet będzie spotkanie w Lublinie. Do miejscowej drużyny, wicelidera, Safo ICom, przyjedzie lider z Piotrkowa. „Nie boimy się rywalek to raczej niech one boją się nas” – zapewnia Ryszard Czyż trener lublinianek.

Będzie to pierwszy poważny sprawdzian tego szkoleniowca, który na początku ubiegłego tygodnia zastąpił na trenerskiej ławce Edwarda Jankowskiego Powodem tej roszady było niezakwalifikowanie się zespołu SPR do fazy grupowej Ligi Mistrzyń i odpadnięcie w III rundzie Pucharu EHF z holenderskim Van der Voort Quintus Po tych niepowodzeniach Edward Jankowski podał się do dymisji, ale pozostał w klubie i pełni funkcję drugiego trenera Ryszard Czyż zadebiutował jako szkoleniowiec mistrzyń Polski w ostatniej kolejce Wówczas jego podopieczne rozgromiły na własnym parkiecie outsidera chorzowski Ruch 41:20.

„Zdajemy sobie sprawę że łatwo nie będzie tym bardziej że mamy problemy kadrowe Niemniej jednak przyjeżdżamy po zwycięstwo” – zapowiada Roman Jezierski szkoleniowiec lidera.

Z pewnością potyczka obecnie dwóch najlepszych ekip w lidze będzie dla kibiców wielką atrakcją Tym bardziej że lublinianki mają z Piotrcovią pewne rachunki do wyrównania Chodzi o porażkę z ubiegłego sezonu kiedy to podopieczne trenera Romana Jezierskiego wygrały w Lublinie jedną bramką. Katem mistrzyń kraju okazała się Agata Wypych, która decydującą bramkę rzuciła wraz z końcową syreną.

Najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii może nie zagrać. Problemy zdrowotne mają również doskonale znane lubelskiej publiczności Hanna Strzałkowska i Inna Siłantiewa. Decyzja czy zagrają zapadnie w piątek wieczorem „Pewne jest natomiast że nie będę mógł wstawić do składu Iwony Niedźwiedź Cecotki ponieważ jej rekonwalescencja nieco się komplikuje” – przyznaje szkoleniowiec Piotrcovii.

Takich problemów nie ma Ryszard Czyż Co prawda specjalnie nie przygotowujemy się do tego meczu jednak kilka elementów w grze trzeba będzie poprawić Myślę tu szczególnie o grze w obronie i kontrataku podkreśla Ryszard Czyż.

Wiele jednak będzie zależało od skuteczności, tym bardziej że rywalki to jeden z najlepiej broniących zespołów w lidze. Jakby tego było mało w tym sezonie Piotrcovia na wyjeździe przegrała tylko raz, w Lubinie. Jednak Safo ICom legitymuje się kompletem wygranych przed własną publicznością.

Spotkanie, które rozpocznie sie o godz. 18.40 pokaże TVP Sport i ośrodki regionalne. Działacze lubelskiego klubu przygotowali dla kibiców niespodziankę. Będzie nią występ zespołu Vintage -początek o godz 17.00

Program 15. kolejki ekstraklasy kobiet (sobota 27.01):

KU AZS Politechnika Koszalińska – KS EB Start Elbląg 17.00 Baum-Góralczyk.
Ryszard Czyż: Politechnika po ostatnim zwycięstwie nad gdańszczankami jest na fali. Stawiam jednak na doświadczenie trenera Andrzeja Drużkowskiego. Typ 2.

KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk – KS Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice 17.00 Szynklarz J.M.
R.Cz.: Dziewczyny z Gdańska przed własną publicznością będą chciały udowodnić, ze porażka w Koszalinie była wypadkiem przy pracy. Typ 1.

MKS Interferie Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 18.30 Kałużny-Stankiewicz
R.Cz.: Widziałem niedawno jak się prezentuje Ruch. Zagłębie ma wszelkie dane, aby powalczyć o mistrzostwo Polski. Typ 1.

SPR Safo ICom Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb 18.40 Baranowski-Lemanowicz – delegat Michalik
R.Cz.: Moje podopieczne na treningach odzyskują świeżość i mobilizują się do dalszych występów. Pałają także żądzą rewanżu za potknięcia z początku sezonu. Typ 1.

MKS PR Finepharm Jelenia Góra – GZKS Sośnica Gliwice 16.00 Musiał-Szynklarz A.- Kowalski
R.Cz.: Doświadczenie wymieszane z młodością weźmie górę. Typ 1.

KS Łącznościowiec Poczta Polska Szcz. – KS AZS AWF Katowice 17.00 Chmielecki-Majchrowski.
R.Cz.: Cztery lata temu przez trzy miesiące prowadziłem Łącznościowca. Z sentymentu chciałbym, aby wygrał. Typ 1

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest