18 stycznia 2007

Reprezentacje Polski w Polsacie

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przekazał Telewizji Polsat wyłączność praw do przeprowadzania transmisji z wszystkich meczów piłki ręcznej reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn rozgrywanych kraju w latach 2007 i 2008.

„Umowę zaczynamy konsumować od jutra na poważnie tzn. od dnia kiedy rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Niemczech. Nasze związki dość luźne zaczęły się dwa lata i rok temu. Trochę przyglądaliśmy się sobie. Wraz z objęciem fotela prezesa przez pana Kraśnickiego dopiero mogliśmy przystąpić do konkretnych rozmów, które dały w efekcie tę umowę – powiedział Marian Kmita dyrektor ds. sportu Polsatu.

Telewizja Polsat nieformalnie deklaruje zdobywanie praw i pokazywanie meczów reprezentacji grającej także poza granicami kraju. Przykładem jest niedawny turniej w hiszpańskim Leon. Kmita wyraził nadzieję, że kibice będą mogli powrócić do czasów, kiedy polska drużyna zdobywała brązowe medale na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.

„Jesteśmy przekonani, że ta reprezentacja, którą kieruje Bogdan Wenta ma wszelkie dane, żeby równać do tej dawnej, wielkiej reprezentacji. Uważamy, że to jest bardzo realne, bo oceniamy bardzo wysoko sprawność nowych władz związku. Zamierzamy w sposób bardzo konkretny pomóc w rozwoju tej dyscypliny w Polsce, bo ona na to zasługuje ” – dodał Kmita.

Prezes Andrzej Kraśnicki wyraził zadowolenie, że polska piłka ręczna będzie pokazywana przez Telewizję Polsat. Ostatni rok pokazał, że robi to w sposób profesjonalny. „Do zadań Związku należy stworzenie warunków, aby reprezentacja mogła rozgrywać mecze w lepszych warunkach. Mam nadzieję, że ten sport będzie oglądany przez jak największe rzesze telewidzów i sympatyków. Mam tę świadomość, że dzięki temu faktowi zwiększy się nasz budżet sponsorów, gdyż procent środków pozaministerialnych jest jeszcze stosunkowo niski” –wyjaśnił szef ZPRP.

Ze swej strony Piotr Pykel zastępca dyrektora ds. sportu Polsatu wyraził przekonanie, że inwestycja w piłkę ręczną jest długofalowa. Jest szansa, że podobnie, jak to było w przypadku siatkówki, przyniesienie wymierne korzyści. Polsat już nabył prawa do ME w piłki ręcznej na lata 2008 i 2010 (kobiet i mężczyzn) Stara się o pokazywanie kolejnej edycji MŚ „Mamy nadzieję, że w każdej z tych imprez zagrają Polacy, odnosząc sukcesy i przynosząc nam tyle radości co nasi siatkarze” – uzupełnił Pykel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest