19 stycznia 2007

Inauguracja MŚ: Niemcy-Brazylia 27:22

W meczu otwarcia Mistrzostw Świata 2007 Niemcy, gospodarze imprezy, pokonali Brazylię 27:22 (12:10). Miejscowi kibice zadowoleni opuszczali Max-Schmeling-Halle. Z taką grę Niemcom będzie jednak bardzo trudno zdobyć medal. Zespół z Ameryki Płd. udowodnił, że nie można go lekceważyć.

Mistrzowie strefy Panamerykańskiej od początku spotkania w Berlinie starali się przyspieszać tempo grę. Zdawali sobie doskonale sprawę z faktu, że dysponując słabszymi warunkami fizycznymi, w ataku pozycyjnym nie mają większych szans. Także w obronie często stosowali wariant 3-2-1, aby utrudnić rozegranie piłki rywalom.

Ta taktyka do 13 min. przynosiła powodzenie, gdyż canarinhos prowadzili nawet 5:3. Czas wzięty przez Heinera Branda uporządkował poczynania na boisku gospodarzy turnieju. Po kwadransie gry Niemcy – po kontrze Floriana Kehrmanna – objęli prowadzenie (6:5), którego nie oddali już do końcowej syreny. Udanymi obronami zaczął popisywać się bramkarz Henning Fritz – do przerwy zaliczył 50 procentową skuteczność.

Po zmianie stron Niemcy poprawili grę w defensywie. Dalej stosowali system 6-0, ale każdy z obrońców wychodził już do przeciwnika. Brazylijczycy przegrywając nawet – w 58 min -20:26 nie rezygnowali z zanotowania jak najkorzystniejszego rezultatu. Gospodarze turnieju rzadko decydowali się dogrywanie do obrotowego, czym znacznie ułatwiali zadanie rywalom.

Niemiecki szkoleniowiec powołał do składu tylko 15 zawodników. Szesnastego w każdej chwili może dookoptować do drużyny. Nie popisali się natomiast organizatorzy MŚ, gdyż piłkarze, zwłaszcza niemieccy, często tracili równowagę, wbiegając na naklejki reklam przyklejone do parkietu. Groziło to poważną kontuzją. Od soboty do rywalizacji przystępują pozostałe reprezentacje. W drugim meczu 1.kolejki grupy C o godz. 19.30 Polska zagra w Halle z Argentyną.

Niemcy-Brazylia 27:22 (12:10)
NIEMCY: Fritz Bitter – Hens 6, Kaufmann, baur 6, Kraus 2, Glandors, Zeitz 1, Jansen 1, Klein 3, Kehrmann 6, Preis 1, Roggisch 1. Trener H.Brand.
BRAZYLIA: Santos, Vasconcelos – Cardoso 1, Folhas, Oliviera 5, Bortolini 1, Santana 2, Costa, Pacheco 2, Justino 2, Ribeiro 7, Rui 1, Vanini, da Silva 1. Trener J.Ribera.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest