1 stycznia 2007

Sabina Kubisztal: jedna z trzech

Sabina Kubisztal jest jedną z trzech bramkarek, które Zenon Łakomy wytypował do składu na mistrzostwa Europy w Szwecji. O chwilę rozmowy poprosiliśmy zawodniczkę Zagłębia Lubin.

– Pozycja bramkarki w drużynie jest bardzo istotna. Jak się czujesz przed takim wyzwaniem, jakim są mistrzostwa Europy?

Zgadza się, jeśli chodzi o bramkę jest to bardzo odpowiedzialna pozycja. Czuję ogromne emocje i chęć gry. Są to bardzo prestiżowe zawody, więc trzeba dać z siebie jak najwięcej, żeby jak najlepiej wypaść i najlepiej pomóc zespołowi, aby osiągnąć jakiś pozytywny dla nas wynik.

– Czy znasz zespoły, z którymi przyjdzie nam grać w grupie?

Z Niemkami ostatnio często się spotykałyśmy. Oglądamy dużo kaset wideo. Jeśli chodzi o ten zespół, to jest przez nas najczęściej oglądany. Norweżki będziemy oglądać w trakcie mistrzostw, bo wtedy będą najbardziej aktualne mecze. Na nich skupimy uwagę po spotkaniu z Niemkami. Podobnie wygląda sprawa ze Słowenkami, których widziałyśmy już zapis z jednego meczu.

– Nastawiacie się na jakiś konkretny mecz? Czy też do wszystkich rywalek będziecie podchodziły jednakowo?

Na pewno będzie tak, że do każdego spotkania będziemy chciały podejść z jak największą ambicją. Tak, żeby udało się urwać punkty każdemu zespołowi. Grupę mamy nie za słabą. Wiadomo trzeba sprężyć się na trzy mecze.

– Co możesz obiecać kibicom?

Mogę obiecać walkę i że będziemy robić wszystko, aby kibice przed telewizorami mieli co oglądać i mogli przeżywać duże emocje.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest