31 stycznia 2007

Prasa: Polska znów lepsza od Rosji

Polscy piłkarze ręczni w ćwierćfinale mistrzostw świata, rozgrywanych w Niemczech, pokonali Rosję 28:27 i w półfinale zagrają z Danią. Jest to największy sukces naszych szczypiornistów od 25 lat!

Oto tytuły z dzisiejszej prasy:

Przegląd Sportowy: Szmal na medal, piękny sen trwa
Polska w półfinale MŚ. Cóż to było za spotkanie, cóż za radość. Choć Rosjanie nie prowadzili ani raz, ten mecz nie był dla kibiców o słabych sercach. Bohaterem naszego zespołu był Sławomir Szmal.

Sport: Serce rośniePo wiktorii nad Rosją jesteśmy już w czwórce najlepszych drużyn globu, awansowaliśmy do turniejów barażowych o igrzyska w Pekinie, i spełniamy swój sen o medalu. Gdy w 58 minucie i 18 sekundzie Sławomir Szmal obronił karnego, a 18 sekund później Karol Bielecki rzucił swą siódmą bramkę dającą nam prowadzenie, 11 tysięcy kibiców zgromadzonych w hamburskiej Color Line Arena wstało z miejsc. Rosjanie wściekle rzucili się do odrabiania strat, chcąc doprowadzić do dogrywki, ale polskie orły nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

Gazeta Wyborcza: Polacy w półfinale MŚ!
Piłkarze ręczni w półfinale MS! W dramatycznym ćwierćfinale w Hamburgu Polacy pokonali Rosjan 28:27 Zwyciężyli dzięki bramce zdobytej 1 min i 25 s przed końcem W dynamicznej akcji dwumetrowy Karol Bielecki wyskoczył ponad mur obronny Rosjan i zdobył bramkę rzutem z dziewięciu metrów Jeszcze trzy sekundy przed ostatnim gwizdkiem sę dziego Polacy zablokowali rzut rozpaczy Rosjan Jednak bohaterem był kolejny raz polski bramkarz Sławomir Szmal obronił cztery rzuty karne!

Rzeczpospolita: Polska półfinale
Polacy po dramatycznym meczu pokonali Rosję 28:27. Sławomir Szmal obronił pięć rzutów karnych. Jutro półfinał z Duńczykami.

Dziennik: Polacy pokonali Rosję i będą walczyć o medal
Tym meczem żyła cała sportowa Polska. Nasi piłkarze ręczni grali w Hamburgu o półfinał mistrzostw świata. I udało się! Podopieczni Bogdana Wenty po dramatycznej końcówce pokonali Rosjan 28:27 i awansowali do czołowej czwórki turnieju.

Dziennik Polski: Polacy pokonali Rosjan
Polska awansowała do półfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W ćwierćfinale podopieczni Bogdana Wenty pokonali wczoraj Rosję 28:27 (16:14).

Gazeta Krakowska: Znów lepsi od Rosjan
Polscy piłkarze ręczni robią furorę podczas finałów mistrzostw świata. Wczoraj szczypiorniści wzięli przykład z siatkarzy i pokonali Rosję. Kapitalne spotkanie rozegrał Sławomir Szmal.

Super Express: Rzuciliśmy wielką Rosję na kolana
Wielki sukces polskich szczypiornistów. To, o czym do niedawna marzyli jedynie najwięksi optymiści, stało się faktem. Podopieczni Bogdana Wenty są wśród czterech najlepszych drużyn świata. Medal jest tuż, tuż!

Echo Dnia: Cała kasa dla Szmala
Polscy piłkarze ręczni pokonali Rosję 28:27 i zagrają w półfinale mistrzostw świata To największy sukces naszego szczypiorniaka od 25 lat Bogdan Wenta trener reprezentacji Polski: Chylę czoło przed naszymi chłopakami bo potrafili wygrać tak trudny i tak ważny mecz mimo że popełnili w nim tyle błędów Pokazali dzisiaj straszny charakter i to że są zespołem

Gazeta Lubuska: Szmal zatrzymał Rosjan
Końcówka wczorajszego ćwierćfinału podniosła ciśnienie paru tysiącom polskich fanów Kiedy w ostatniej minucie nasi bronili jednobramkowej przewagi emocje sięgnęły zenitu

Gazeta Wrocławska: Szmal na wagę złota
Sławomir Szmal czyli popularny Kasa był bohaterem spotkania obronił cztery rzuty karne w tym dwa najważniejsze w samej końcówce meczu Bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Karol Bielecki a po ostatnim ataku Rosjan piłka odbiła się od Mariusza Jurasika Nasi grali bez największego walczaka w obronie Artura Siód miaka ale drużyna znów pokazała charakter

Dziennik Zachodni: Rosjanie na kolanach
Polscy piłkarze ręczni pokonali wczoraj Rosję 28:27 (16:14) i znaleźli się w czwórce najlepszych zespołów rozgrywanych w Niemczech mistrzostw świata! Ten zespół ma straszny charakter mówił trener Bogdan Wenta Zawodnicy grają swój turniej życia Właśnie grają oni jeszcze niczego tu nie zakończyli Może dopiero zaczęli To było co najmniej tak samo dramatyczne widowisko jak podczas meczu siatkarzy na MŚ w Japonii gdzie również mecz z Rosją decydowało awansie do strefy medalowej Te same emocje te same chwile zwątpienia ta sama na koniec eksplozja radości.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest