14 lutego 2007

Srebro skusiło sponsora

Trwające od kilku lat zabiegi Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego o pozyskiwanie sponsorów dla legnickiego sportu, zwłaszcza zespołowego, przyniosły ostatnio bardzo wymierne efekty. Grający w pierwszej lidze legnicki Klub Piłki Ręcznej „Miedź 96” ma nowego mecenasa finansowego. Stosowną umowę podpisali Prezes Klubu Wojciech Butrym oraz Dyrektor firmy Winkelmann Sp. z o. o. Alfred Jerszyński – informuje strona Urzędu Miasta Legnica.

Winkelmann – to znany producent pojemnościowych podgrzewaczy wody – jeden z największych (zatrudnia około 700 osób) i najdłużej działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (od 1999 roku) zakładów. Jest to firma z kapitałem niemieckim, która w legnickiej podstrefie LSSE zainwestowała już ok. 230 mln zł. Dyrektor Jerszyński podkreślił, że nawiązanie współpracy w tym momencie doskonale wpisuje się w kontekst światowych sukcesów polskiej piłki ręcznej. Zadeklarował, iż będzie zachęcał innych inwestorów z LSSE do podobnych działań na rzecz legnickiego sportu. 

Umowę, dotyczącą finansowego wsparcia statutowej działalności Klubu i pierwszej drużyny seniorów KPR „Miedź”, zawarto na okres 2,5 letni, z możliwością przedłużenia. Jej wymiar finansowy pozostaje handlową tajemnicą kontrahentów. W najbliższym czasie legniccy szczypiorniści grać już będą w koszulkach z czarnym napisem „reflex” (znak firmowy produktu Winkelmanna) na zielonym tle.

Zespół Miedzi jest na najlepszej drodze powrotu do ekstraklasy. Zajmuje 1.miejsce w tabeli grupy B I ligi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest