18 lutego 2007

Zagłębie zrównało się z Vive

Strata punktu (25:25) Vive w Elblągu z Techtransem Darad i wyjazdowa wygrana (32:26) Zagłębia z Olimpią Piekary Śl. spowodowały, że na czele tabeli klasyfikowane są kluby z Kielc i Lubina z równą liczbą punktów. Miejsce na podium ma także Wisła Płock. Mistrzowie Polski pewnie pokonali Piotrkowianina w jego własnej hali 33:20.

Lider z Kielc trafił na świetnie dysponowany zespół Techtransu. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż dwie bramki. Doskonale w bramce gospodarzy spisywał się Marcin Głębocki. Po zmianie stron goście dwukrotnie obejmowali wyraźne prowadzenie (18:14 i 23:20). Ambicja elblążan, zmiana bramkarza na Marka Wróbla doprowadziły do remisu. Niemal równo z końcową syreną Michał Jurecki trafił z rzutu wolnego z okienko bramki. Radość kielczan była tylko chwila. Sędziowie nie uznali gola, orzekając, że został zdobyty po czasie. Trójka wicemistrzów świata tym razem nie zapewniła sukcesu Vive. 

Z potknięcia Vive skorzystało Zagłębie, które z Piekar Śląskich wywiozło cenne dwa punkty. Świetną skutecznością popisywał się Michał Kubisztal, który zdobył 15. bramek. Rozgrywający Zagłębia jest w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Warto dodać, że piłkarze Olimpii choć bardzo się starali, to w sobotę  nie mieli zbyt wiele atutów aby przeciwstawić się rywalowi. Spotkanie było dość jednostronne. Stale inicjatywę posiadali goście. Klub ze Śląska w tym roku nie wygrał jeszcze mistrzowskiego spotkania (dwie porażki w lidze, jedna w Pucharze Polski).  

Czwarte miejsce w tabeli Olimpii jest mocno zagrożone, gdyż następne w kolejności drużyny – Chrobry Głogów i Traveland Olsztyn ograły swoich przeciwników. 

Niebezpiecznie ku strefie spadkowej zmierza MMTS Kwidzyn. Nic dziwnego skoro podopieczni Daniela Waszkiewicza wygrali zaledwie 2 z ostatnich 10 meczów. Spotkania takie jak te z Azotami Puławy (27:38) określa się mianem za 4 punkty.    

Wyniki 17.kolejki ekstraklasy mężczyzn:

sobota: 
Chrobry Głogów – Stal Mielec 35:31 (16:15)
Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. – Wisła Płock 20:33 (9:19)
Olimpia Piekary Śl. – Zagłębie Lubin 26:32 (13:16)
Techtrans Darad Elbląg – Vive Kielce 25:25 (12:11)
Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 38:27 (18:11)

niedziela
Traveland-Społem Olsztyn – Śląsk Wrocław 33:19 (17:10)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest