18 lutego 2007

Awans Zgody

W rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup piłkarki Zgody Ruda Śląska pokonały turecki zespół Belediyespor Trabzon 35:18 (19:8). Pierwszy mecz też wygrały Polki 39:27 i awansowały do ćwierćfinału. Jest to największy sukces w historii klubu na arenie międzynarodowej.

Kwestia awansu została praktycznie rozstrzygnięta w pierwszym, sobotnim meczu rozegranym także w hali Zgody. Podopieczne trenera Janusza Szymczyka były zdecydowanie lepsze od rywalek także w rewanżu, w którym wystąpiły jako gospodarz. Zgodnie z terminarzem sobotni mecz miał się odbyć w Trabzonie, a 24 lutego w Rudzie Śląskiej. Turcy chcieli grać spotkania w .. Kolonii, ale ostatecznie przystali na przyjazd na dwumecz do Rudy Śląskiej.

Turczynki tylko na początku niedzielnego spotkania próbowały nawiązać równorzędną walkę. Gospodynie szybko jednak zdobyły bezpieczną przewagę (10:5 w 17. minucie) i do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.Bardzo dobrze broniła w pierwszej połowie Katarzyna Łakomska. Polki grały spokojnie w ataku, w obronie nie pozwoliły już, Filiz Pisiren na łatwe zdobywanie goli. Lewoskrzydłowa Trabzonu w sobotę uzyskała 15 bramek.

Zgoda pewnie awansowała do ćwierćfinału Challenge Cup i ze spokojem czeka na następnego przeciwnika.  Trener Zgody Janusz Szymczyk po meczu był zadowolony, że zespół mimo problemów kadrowych wygrał bez większego nakładu sił. Teraz w ekstraklasie rudzianki czekają ważne mecze w środę z Piotrcovią, i w sobotę z Sośnicą.
"Po losowaniu niewiele wiedzieliśmy o egzotycznych dla nas rywalkach. Teraz można powiedzieć, że drużyna z Trabzonu była słaba. Dziś chcieliśmy po prostu dograć do końca bez +strat w ludziach+, Kontuzjowane są Agnieszka Ślusarz, Joanna Kozyra, nie zagrała wracająca do zdrowia Małgorzata Liwa, natomiast po kontuzji pierwsze mecze rozegrała Olena Pohrebniak. Turczynki jeszcze w sobotę grały konsekwentnie, ale w rewanżu widać było, że nie mają sił. Oczywiście w rozgrywkach chcielibyśmy zajść jak najdalej" – powiedział po meczu Szymczyk.

Zgoda Ruda Śląska – Belediyespor Trabzon 35:18 (19:8)

Zgoda: Łakomska, Krzymińska – Pohrebniak 7, Pawlik 5, Bogusz 2, Sikorska 6, Brachmańska 3, Obruśnik 5, Weselak 2, Giera 5. Kary: 8 min. Belediyespor: Funda, Mehtap 1, Gamze 2, Pisiren 5, Alacouglu, Atalar 4, Yilimaz 3, Aslam, Dinevska , Zengin 1, Pascik 2. Kary 2 min.Sędziowie: Guseva, Vartanijan (obie Rosja). Widzów 350.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest