24 lutego 2007

Emocje w Katowicach

Piłkarki Zagłębia Lubin prowadzą w tabeli ekstraklasy z przewagą punktu nad Piotrcovią, AZS AWFiS Gdańsk i Safo ICom Lublin. Piotrkowianki pewnie zwyciężyły Ruch Chorzów 33:24, a akademiczki z Oliwy poradziły sobie z Łącznościowcem Szczecin 31:21. We wtorek Start uległ u siebie drużynie mistrza Polski z Lublina 31:34. W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa. Reprezentacja Polski zagra w turnieju o Puchar Śląska.

W derby Śląska, podobnie jak w pierwszej rundzie, swoją wyższość nad Sośnicą Gliwice udowodniła Zgoda Ruda Śląska (23:19). Najwięcej emocji dostarczył mecz w Katowicach. AZS w finałowych minutach prowadził już dwoma bramkami. Rzut karny obroniony przez Krystynę Wasiuk tuż przed końcem regulaminowego czasu mógł zapewnić katowiczankom jakże cenny komplet punktów. Mógł, gdyż w tym momencie jej koleżanki nie zrobiły nic, aby dobitką mogła się popisać Maja Zienkiewicz.

Trzy ostatnie miejsca w tabeli zajmują zespoły ze Śląska – Sośnica, Ruch i AZS. To symbol czasów, że piłka ręczna w tym regionie przeżywa kryzys.