25 lutego 2007

Uciekająca trójka

Na pięć dni została rozłożona 18. kolejka ekstraklasy mężczyzn. Prowadząca trójka – Vive, Zagłębie i Wisła – wysoko wygrała swoje mecze i systematycznie powiększa przewagę nad pozostałymi drużynami. Przekonywująca porażka Olimpii Piekary w Płocku wskazuje, że zespołowi ze Śląska będzie bardzo trudno wspiąć się na podium.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały jeszcze trzy kolejki. W tabeli z dorobkiem po 30 pkt prowadzą Vive i Zagłębie. Wisła traci do nich trzy „oczka”. Mistrz Polski przed play off może być pewny co najmniej trzeciego miejsca. Przesądziła o tym sobotnia wygrana.

Płocczanom zależało na zrewanżowanie się za porażkę z Olimpią w pierwszej rundzie. Udało się z nawiązką. Przed zmianą stron „Nafciarze” prowadzili już 12 bramkami. W drugiej powiększyli jeszcze przewagę i ostatecznie wygrali 40:24. Skutecznością imponował Tomasz Paluch, który już do przerwy zdobył osiem goli. „To była przede wszystkim bardzo dobra gra zespołu. Gramy dobrze w obronie i wyprowadzamy świetnie kontry. Jestem tylko wykonawcą i szczęśliwym zdobywcą bramek” – ocenił Paluch.

Tym razem znacznie ciekawiej było w spotkaniach zespołów ze środka tabeli oraz walczących o ligowy byt. Podopieczni Daniela Waszkiewicza wygrali u siebie z Travelandem Olsztyn 32:26, choć do przerwy tracili do rywala jednego gola. „W pierwszych 30 minutach graliśmy zbyt nerwowo. To trochę pokłosie rozstania przed rokiem z trzema zawodnikami, którzy przeszli właśnie do Olsztyna” – powiedział Robert Majdziński, menedżer drużyny MMTS. Rzeczywiście Piotr Frelek lider nie tylko tej trójki, ale całego zespołu, „szarpał” wynik, wykorzystywał wszystkie rzuty karne i okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Travelandu. Nie miał jednak odpowiedniego wsparcia ze strony kolegów.

Ważne spotkanie dla układu dolnego rejonu tabeli odbyło się w Mielcu. Rywalizacja sąsiadów w klasyfikacji przyniosła wygraną Piotrkowianina nad Stalą (33:30). Sukces pozwolił drużynie przyjezdnej powiększyć przewagę do trzech punktów nad mielczanami.