27 lutego 2007

Stal bez Strząbały

Edward Strząbała nie jest już trenerem piłkarzy ręcznych mieleckiej Stali. Zastąpił go Wojciech Ostrowski, który w poniedziałek przeprowadził pierwszy trening z drużyną – informują rzeszowskie „Nowiny”.

Pogłoski o dymisji szkoleniowca pojawiły się już w niedzielę, ale dementował je prezes klubu Antoni Weryński. Mielczanie w sobotę przegrali u siebie niezwykle ważny mecz z Piotrkowianinem 30:33. W ten sposób zaprzepaścili swoje szanse na udział w fazie play off. Nadal liczą się w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Stal w tabeli z dorobkiem 9 pkt zajmuje 11-przedostatnie miejsce. Gorszy bilans ma jedynie Śląsk Wrocław. 

Trener chciał odejść

W poniedziałek prezes rozmawiał z pozostałymi członkami zarządu i zawodnikami. – Zespół nie słuchał trenera, powstał pewien konflikt w zespole. To była nasza wspólna decyzja, zarządu i trenera – tłumaczył Weryński.

Nie było wyników, więc ktoś musiał ponieść konsekwencje. Już po meczu zgłosiłem prezesowi, że może inny trener lepiej poukłada ten zespół – powiedział Edward Strząbała. – Zespół rodził się w bólach, ale udało się nam zgrać w I rundzie. Po odejściu Hiliuka, było już gorzej – powiedział.

Nowym trenerem Stali będzie Wojciech Ostrowski. Dotychczas był koordynatorem szkolenia młodzieży w mieleckim klubie. Prowadził również Stal w ekstraklasie w sezonie 1991/92.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest