5 marca 2007

Tłuczyński stracił pracę w Vive

Zarząd KS Vive Kielce w poniedziałek zadecydował o zwolnieniu trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego. Drużynę męskiej ekstraklasy w najbliższym czasie poprowadzą Radosław Wasiak i Aleksander Litowski. Na decyzję wpłynęły dwa słabsze wyniki w ligowych meczach wyjazdowych. Kielczanie zremisowali z Techtransem Elbląg 25:25 i przegrali z Travelandem Olsztyn 30:34.

„Jestem zaskoczony, ale musze tę decyzję zaakceptować. Szkoleniowca powinno się rozliczać na zakończenie sezonu  – powiedział trener Tłuczyński chwilę po otrzymaniu tej wiadomości. – Ostatnie wyniki nie były najlepsze dla wszystkich związanych z kielecką piłką ręczną. Trudno to środowisko zadowolić. Oczekiwania są duże. Przede sobą miałem jeszcze rok pracy z 3-letniego kontraktu. Vive to młoda drużyna i wymaga czasu, aby dobrze ją zbudować. Na pewno ta decyzja to dla mnie duży stres i muszę na spokojnie przeanalizować co dalej”.

Szkoleniowiec nie chciał komentować decyzji o wyznaczeniu swoich następców przez Zarząd. Podkreślił jednak, że nie odmówi pomocy jeśli się o to do niego zwrócą. 

Jak podaje strona Vive Aleksander Litowski to dwukrotny Mistrz Polski – w 1999 zdobył złoto z Iskra Kielce a później, w 2003 już z Vive. Karierę sportową skończył przed obecnym sezonem, a ostatni spędził w Holandii w drużynie z której przyszedł do nas Bartosz Konitz. Był środkowym rozgrywającym, w ostatnim czasie trenował zespół juniorów Vive. Obaj – Wasiak i Litowski – będą trenerami na równych zasadach, z tym, że ten pierwszy nadal będzie też zawodnikiem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest