6 marca 2007

Do finału przez Rumunię

Zespół C.S. UCM Resita z Rumunii będzie rywalem piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin w półfinale Challenge Cup. Pierwszy mecz odbędzie się 24 lub 25 marca w Rumunii, rewanż zostanie rozegrany tydzień później w Lubinie. Losowanie odbyło się we wtorek siedzibie EHF w Wiedniu.
„W tej fazie rozgrywek słabych zespołów już nie ma. Gra toczy się o finał. Można powiedzieć, że utrzymaliśmy południowy kierunek Europy doboru rywali. Po drużynach z Włoch, Grecji i Bośni nadszedł czas na Rumunię” – ocenił trener Zagłębia Jerzy Szafraniec, którego podopieczni dobrze już zdążyli poznać temperament zawodników oraz żywiołowo reagujących kibiców z tej części kontynentu.
Szkoleniowiec przyznał, że układ gier z pierwszym meczem na wyjeździe jest dobry. Działacze ostatniego rywala Zagłębia w Challenege Cup – bośniackiego RK Konjuh Namjestaj Zivinice mają dobre kontakty z chorwackim klubem z RK Osijek Elektromodul. „Obiecali nam pomoc w dostarczeniu materiałów z meczów z Rumunami, którzy w 1/8 finału wyeliminowali Osijek” – dodał Szafraniec.  
Gra C.S. UCM Resita w dużej mierze oparta jest na dwóch zawodnikach rodem z Serbii  (Bojan Butulija i Dusan Pasic). „Nie chcieliśmy trafić na rosyjski zespół. Pomijam aspekt ekonomiczny wyprawy na Ural. Podróż tam zajęłaby nam mnóstwo czasu, a pod drugie różnica czasu wynosi aż pięć godzin” – zakończył Szafraniec.
Rozgrywjący Zagłębia, Michał Kubisztal też uważa losowanie za niezłe. „Norwegowie wydawali się najmocniejsi z tej grupy, która została. Dziwię się tylko, że w drużynie rumuńskiej gra dwóch Serbów, Ukrainiec i Macedończyk. Dobrze to świadczy o nich w porównaniu chociażby do większości polskich drużyn” – uważa piłkarz. Kubisztal z czasów gry w Śląsku Wrocław pamięta, że w tych samych rozgrywkach jego zespół dwa razy ograł rumuńską drużynę.  „Grali dość twardo” – wspomina spotkania sprzed kilku lat. 
 
Wyniki losowania:
 
Champions League: Portland San Antonio – THW Kiel,
SG Flensburg-Handewitt – CBM Valladolid
Puchar Zdobywców Pucharów:
RK Bosna Sarajevo – HSV Hamburg
RK Zagrzeb – C.BM.Ademar Leon
Puchar EHF:
SC Magdeburg – Grasshopper-Club Zurich
Skjern Handball A/S – CAI BM. Aragon 
Challenge Cup:
C.S. UCM Resita – Zagłebie Lubin
Drammen HK – Lokomotiw Poljot Czeljabińsk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest