14 marca 2007

Zagłębie z pole position

Piłkarze Zagłębia Lubin po wtorkowej wygranej na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 37:33 zapewnili sobie miejsce nr 1 przed play off. O kolejne lokaty – 2 i 3 – trwa zacięta walka  pomiędzy Wisłą Płock i Vive Kielce. Porażka mistrza Polski w Olsztynie z Travelandem 29:30 spowodowała, że na pozycję wicelidera wróciło Vive.

W Kwidzynie goście od początku meczu w uzyskali kilkubramkową przewagę. W końcówce spotkania MMTS zbliżył się na różnicę 2 goli, ale błędy w ataku zaprzepaściły szanse jego graczy na korzystny wynik.

W środowych spotkaniach na czoło wybija się zwycięstwo Travelandu. Olsztynianie po raz kolejny pokazali, że u siebie nie mają respektu dla renomowanych firm. 10 dni temu pokonali Vive – czym przyczynili się do dymisji trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego – teraz nie byli gościnni dla płockiej Wisły. Podopieczni Bogdana Zajączkowskiego w ten sposób zakończyli serię ośmiu kolejnych zwycięstw. 

Siedem miejsc w play off zostało już zajętych. O ostatnią lokatę, premiowaną udziałem w rywalizacji o medale mistrzostw Polski, zabiegają dwa kluby. Ich bezpośredni mecz w Piotrkowie Trybunalskim – pomiędzy Kiperem a Trechtransem Darad Elbląg – rozstrzygnie tę kwestię. W uprzywilejowanej sytuacji jest Piotrkowianin, który pierwsze spotkanie wygrał różnicą 9 bramek i do awansu wystarczy mu teraz remis.     
 
Wyniki 21. kolejki ekstraklasy mężczyzn:

wtorek
MMTS Kwidzyn – Zagłębie Lubin 33:37 (13:17)

środa:
Olimpia Piekary Śl. – Piotrkowianin-Kiper Piotrków 29:25 (12:10)
Techtrans Darad Elbląg – Chrobry Głogów 28:28 (11:13)
Azoty Puławy – Stal Mielec 25:24 (14:11)
Traveland-Społem Olsztyn – Wisła Płock 30:29 (14:11)
Vive Kielce – Śląsk Wrocław 29:19 (13:8)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest