16 marca 2007

Ta ostatnia kolejka

Jeszcze tylko jedna kolejka rundy zasadniczej i zespoły ekstraklasy mężczyzn mogą szykować się do play off. Największą niewiadomą jest kto zajmie ósme miejsce premiowane udziałem w rywalizacji o tytuł mistrza Polski. Zadecyduje o tym mecz w Piotrkowie, w którym Piotrkowianin zmierzy się z Techtransem Darad Elbląg. Gospodarzom do awansu wystarczy remis. Na 22. kolejkę zaprasza Zbigniew Markuszewski, od niedawna pierwszy trener MMTS Kwidzyn.

Zanim oddamy głos szkoleniowcowi z Kwidzyna warto zwrócić uwagę na konfrontację w Lubinie pomiędzy Zagłębiem a Vive Kielce. Podopiecznych Jerzego Szafrańca w najbliższym czasie czeka niezwykle trudne zadanie. Będę musieli umiejętnie szafować siłami pomiędzy ligą, Pucharem Polski a występami w Challenge Cup. Lubinianie mają szansę zgarnąć te trzy trofea, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Program 22. kolejki ekstraklasy męskiej:

AS – BAU Śląsk Wrocław – GKS Olimpia Piekary Śląskie 18.30 sędziują Jarosz-Wrona T. – delegat Musiał.
Zbigniew Markuszewski: Spodziewam się dużej determinacji ze strony Śląska, któremu potrzebne są punktu w walce o utrzymanie się w lidze. Olimpia jest solidniejszym i lepszym zespołem. Typ 2.  

MKS Piotrkowianin – Kiper Piotrków Tryb. – KS Techtrans Darad Elbląg 18.30 Szynklarz J.M.
Z.M.: Gra będzie się toczyła do samego końca. Chciałbym aby wygrała drużyna z Elbląga. Gra w niej kilku chłopaków, z którymi współpracowałem. Spodziewam się jednak zwycięstwa gospodarzy. Typ 1. 

SPR AMD Chrobry Głogów – KS Azoty Puławy 18.30 Baum-Góralczyk
Z.M.: Bardzo trudny mecz. Spotkania takie jak w Olsztynie Travelandu z Wisłą Płock pokazują, że wszystko jest możliwe. Typ 1.

SPR BRW Stal Mielec –  OKPR Traveland – Społem Olsztyn 18.00 Baranowski-Lemanowicz – Zapiórkowski
Stal bardzo potrzebuje punktów. O jej zwycięstwie może zadecydować 2-tysięczna widownia. Typ 1

Wisła Płock S.A. – MMTS Kwidzyn 18.00 Majka-Wojtyczka
Z.M.: Mam trzech kontuzjowanych podstawowych zawodników: Urbanowicza, Waszkiewicza i Kriegiera. Granie tylko z trzema rozgrywającymi przeciwko Wiśle i myślenie o zwycięstwie jest karkołomne. Typ 1.

MKS Zagłębie Lubin – KS Vive Kielce 18.30 Rajkiewicz-Tarczykowski – Manys
Z.M.: Vive będzie trudno o zwycięstwo. Zagłębie ma szalony kalendarz. Niedługo zacznie grać systemem środa-sobota-środa i tak przez dwa tygodnie. Dużo będzie zależało od tego w jakim składzie wystąpi Zagłębie i czy trener Szafraniec postanowi oszczędzać swoich podopiecznych? Typ 1

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest