16 marca 2007

Gra o wysoką stawkę

W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu ekstraklasy  piłkarki ręczne SPR Safo ICom Lublin w ostatnim meczu fazy zasadniczej zmierzą się z  Dableksem AZS AWFiS Gdańsk. Wynik tego spotkania zadecyduje o kolejności miejsc, z których zespoły czołówki przystąpią do fazy play-off. Wygrana gwarantuje lubliniankom co najmniej drugą lokatę, porażka może je zepchnąć nawet na czwartą.

Wygrywając zespół,prowadzony przez Ryszarda Czyża ma szansę wystartować w play-off nawet z pierwszego miejsca. Do pełni szczęścia jest potrzebne zwycięstwo nad gdańszczankami oraz remis Piotrcovii Piotrków Trybunalski w Gliwicach z broniącą się przed degradacją Sośnicą.

Spełnienie tego drugiego warunku wydaje się mało realne. Trzynasty sezon w Sośnicy Gliwice okazał się pechowy dla trenera Haralda Tłuczykonta. Swoją pracę z piłkarkami ręcznymi tego klubu, jako pierwszy szkoleniowec, rozpoczął w 1995 roku. Teraz po siedmiu porażkach z rzędu podał się do dymisji. Jego miejsce zajęła Irena Johan. W klubie do tej pory pełniła funkcję drugiego szkoleniowca. Na pewno ta decyzja wpłynie na zawodniczki Sośnicy, ale nie na tyle, aby skutecznie przeciwstawić się rywalkom z Piotrkowa.

Trzy prowadzące zespoły – Dablex, Piotrcovia i Safo w dotychczasowych meczach zgromadziły po 34 punkty. W bilansie bezpośrednich meczów z tej trójki najlepszy jest AZS. Jesienią w Gdańsku akademiczki pokonały SPR 35:32 i od tamtej pory wygrały niemal wszystkie swoje mecze, przegrywając tylko raz dość niespodziewanie w Koszalinie z tamtejszym AZS Politechnika 25:28.

Nie wolno zapominać o czwartej sile polskiej ekstraklasy – Zagłębiu Lubin, które wybiera się do Elbląga na mecz ze Startem. Podopieczne Bożeny Karkut mają tylko punkt straty do wspomniane trójki i jest wielce prawdopodobne, że przynajmniej jeden zespół z tego grona zdołają wyprzedzić przed play off.

Program 22 kolejki ekstraklasy kobiet

awansem
KS Łącznościowiec Poczta Polska Szcz. – KS Zgoda Ruda Śląska – Bielszowice 23:20 (11:10)
MKS PR Finepharm Jelenia Góra – KU AZS Politechnika Koszalińska 26:25 (18:11)

Sobota:
KS Start Elbląg – MKS Interferie Zagłębie Lubin 17.00 Budziosz-Olesiński
SPR Safo ICom Lublin – KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk 17.30 Bochniarz-Oleśków – Szajna
KS AZS AWF Katowice – KPR Ruch Chorzów 16.00 Oleksyk-Solecki – Musialik
GZKS Sośnica Gliwice – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 17.00 Czochra-Martyniuk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest