27 marca 2007

Dla plażówki zaświeciło słońce

Andrzej Kraśnicki prezes ZPRP spotkał się we wtorek w siedzibie Związku z przedstawicielami najbardziej aktywnych ośrodków plażowej piłki ręcznej w Polsce. Omówiono zasady pomocy przy promocji beachhandballu w naszym kraju oraz możliwości wsparcia finansowego.

Rozmowa była następstwem ustaleń jakie zapadły 11 marca w Inowrocławiu podczas spotkania sympatyków „plażówki” z tego miasta oraz Radomia, Elbląga, Poznania i Dolnego Śląska.

Beachhandball nie jest konkurencją olimpijską i dlatego nie możemy korzystać ze środków budżetowych. W miarę pozyskiwania sponsorów, a są na to dobre perspektywy, chcemy pomagać we wszystkim na poziomie reprezentacji Polski” – powiedział prezes Kraśnicki.

Związek pomoże w zatrudnieniu trenera kadry, który zajmie się wybraniem zespołu narodowego na lipcowe mistrzostwa Europy we Włoszech. ZPRP będzie wspierał organizatorów mistrzostw Polski i Pucharu Polski w finansowaniu dyplomów, medali i pucharów. Dyscyplina może liczyć na udostępnienie łam w miesięczniku „Handball Polska”, sfinansowanie wydania przepisów gry w formie książkowej oraz pomoc w reprezentowaniu jej w magazynie „Siódmy metr” TVP Sport.  
  
Obecni na spotkaniu Maciej Borsukowicz, Tomasz Paduch, Andrzej Jaworski i znany sędzia międzynarodowy Marek Góralczyk dowiedzieli się, że wybrana przez nich Komisja wraz z przewodniczącym zostanie w kwietniu przedstawiona Zarządowi ZPRP.

„Plażowa piłka ręczna może być doskonałą formą przedłużenia sezonu, dobrym roztrenowaniem po rozgrywkach dla zawodników, dając dużo satysfakcji i zabawy wszystkim uczestnikom" – powiedział Jaworski.

Mistrz Polski w plażowej piłce ręcznej zostanie wyłoniony po rozegraniu trzech turniejów:

09-10.06    – Inowrocław
23-24.06    – Lubin
30.06-1.07 – Kadyny

Zawody o Puchar Polski:

21-22.07 – Świnoujście (studencka FAMA). 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest