29 marca 2007

Vive z Wisłą zagrają o finał

Vive Kielce drugi raz w ćwierćfinale play off  pokonało jedną bramką Chrobrego Głogów. Awans do najlepszej czwórki sezonu wywalczyły także zespoły Wisły Płock i Zagłębia Lubin. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o finał między Vive a Wisłą.

Początek meczu należał do głogowian, którzy prowadzili 10:8. Goście jednak, wykorzystując schematyczną grę Chrobrego (nagrania do Dimy Marhuna) trafili trzy razy z rzędu, a po świetnych rzutach Radosława Wasiaka z koła prowadzili w . 28. minucie 15:12. Adrian Marciniak zmarnował pierwszego z dwóch karnych.

Po przerwie koncertowo zagrali bramkarze. Marek Kubiszewski i Kazimierz Kotliński prześcigali się w obronie w coraz trudniejszych sytuacjach. Chrobry doprowadził do remisu (38. min. 16:16), ale po błędzie Mieszko Nyćkowiaka, Paweł Piwko, próbując przeszkodzić Bartoszowi Konitzowi chwycił rywala za rękę i zobaczył czerwony kartonik. Przez 8 minut Chrobry zdobył tylko jedną bramkę, a kielczanie sześć i prowadzili 22:17. – Myśleliśmy, że mecz się ułożył -przyznał Kubiszewski.

Nie wszystko układało się jednak po myśli przyjezdnych. W 41. min. trzecią karę otrzymał Piotr Grabarczyk, a w 47. Radosław Wasiak doznał poważnej kontuzji. Lekarz zawodów bezskutecznie próbował nastawić mu łokieć i nieodzowna była wizyta w szpitalu. Teraz Vive miało przestój. W 9 minut zdobyło tylko 1 bramkę i w 55. minucie było 24:24. Potem jednak, w nerwowej końcówce Dzmitry Marhun chybił z karnego i Chrobry przegrał jednym golem.

O wyniku drugiego spotkania ćwierćfinałowego pomiędzy Piotrkowianinem-Kiperem a Zagłębiem Lubin zdecydował pierwszy kwadrans. Goście rozpoczęli znakomicie i w 17 minucie, po trafieniu Adriana Arciszewskiego prowadzili już 11:2. Trener Zagłębia Jerzy Szafraniec mógł wprowadzić więc na boisko rezerwowych zawodników, oszczędzając swoich najlepszych piłkarzy na półfinały

Kiper zaczął mozolnie odrabiać straty, ale Zagłębie nie wypuściło z rąk zwycięstwa. – Zagraliśmy pierwszy kwadrans bardzo dobrze, a później już tylko kontrolowaliśmy przebieg meczu. Kiper walczył ambitnie i za to należą mu się brawa” – ocenił trener Szafraniec.

W Kwidzynie miejscowy MMTS bardzo się starał, aby wyrównać stan rywalizacji z Wisłą Płock. Gospodarze odrobili pracę domową. W pierwszym meczu, dbając w obronie głównie o środek, zostawili dużo swobody skrzydłowym. Tym razem jednak ani Artur Niedzielski, ani Tomasz Paluch specjalnie nie poszaleli.

Końcówce -choć był moment, że gospodarze znów zbliżyli się na jedną bramkę – należała do Wisły –Właściwie ostatnie 10 min kontrolowaliśmy, co się dzieje – powiedział Paluch. Ale był moment, który mógł dać nadzieję kwidzynianom. Przystanie 23:21 Andrzej Marszalek w świetnym stylu obronił rzut karny wykonywany przez Jacka Wardzińskiego. Nafciarze już żadnym sposobem nie mogli tego spotkania przegrać.