30 marca 2007

Łączpol myśli już o transferach

Rozgrywki 1 ligi kobiet zbliżają się do zakończenia. Jakkolwiek Łączpol Gdynia może już praktycznie świętować awans do ekstraklasy, to cały czas trwa rywalizacja o drugie miejsce premiowane kwalifikacją. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronatem klub z Trójmiasta. Na zakończenie sezonu (5 maja) w mieście planowane jest święto piłki ręcznej.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek SMS Gliwice nie może awansować. W tej sytuacji największe szanse na na kwalifikacje, jako drugi zespół, mają KSS Kielce i MKS Słupia Słupsk.

„Gdy wygramy niedzielny mecz z Beskidem, to możemy świętować awans” – powiedział Konrad Kantor kierownik gdyńskiej drużyny. – Prezydent Szczurek zapowiedział, że Gdynia będzie pierwszym miastem w Polsce z pięcioma drużynami w ekstraklasie”.

Łączpol po poprzednim sezonie wywalczył awans, ale budżet klubu nie gwarantował utrzymania się w ekstraklasie. Wówczas włądze klubu postanowiły nie przystępować do najwyższek klasy rozgrywek. Teraz ma to się zmienić. Ok. 50 procent środków przekaże miasto, resztę zapewni firma Łączpol. Klub podpisał też umowę sponsorską z jednym z dealerów Toyoty. Zapewni to finanse na przyszłe wzmocnienia składu drużyny, bez których w Łączpolu nie wyobrażają sobie występów w ekstraklasie.

Program 18. kolejki 1 ligi kobiet:
awansem
UKS PCM Lis Kościerzyna – SMS Gliwice 22:31 (9:17)

sobota
AZS AWF Warszawa – KSS Kielce 18.00 (sędziują) Borowski – Markiewicz
KS AZS AWF Kusy Kraków – MKS Słupia Słupsk 17.00 Kwapisz – Pałkowski

niedziela
KS Łączpol Gdynia – AZS MKS Beskid WSB NLU Nowy Sącz 12.00 Kowalewski – Koziński
KS AZS AWF Wrocław – SPR II Lublin 17.00 Schiwon – Toczyński

MKS PR II Finepharm Jelenia Góra – pauzuje.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest